به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ آیت الله ابوالقاسم  یعقوبی در جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت خراسان شمالی به اهمیت دهه کرامت  اشاره  نمود و گفت: جریان کرامت از ابتدای تاریخ انبیاء و نیز ائمه علیهم السلام بروز و ظهور داشته که خود هم آغاز،  هم انجام و هم ختم  همه برنامه است.

وی افزود: انبیاء الهی با کرامت گستری و ارزش آفرینی، رسالت و جریان سازی خود را آغاز کردند و با توسعه این مهم آن را تسری و ختم کردند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای مناسبت های ارزشمند، نامگذاری های خوبی شکل گرفت، دهه کرامت را یکی از آن ایام تأثیرگذار با نامگذاری درست معرفی کرد و افزود: امروز هر چه داریم از خانواده اهل بیت علیهم السلام است و این انقلاب اسلامی از کرامت گستری ائمه اطهار علیهم السلام جریان یافته است.

وی  در ادامه با اشاره به توسعه فرهنگ کرامت در این کشور و تصریح این نکته که ملت ما با کرامت و همدلی دینی آبروی کرونا را برد، مبارزه با بیماری کووید 19 و همت جمعی مردم در رزمایش مواسات و همدلی ونیز کمک های مؤمنانه را مورد توجه قرار داد و آن را مصداق بارز تأسی از کرامت  خاندان عصمت و طهارت  علیهم السلام  دانست.

یعقوبی همچنین به شرایط و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز پرداخت و افزود: فرهنگ کرامت گستری و کرامت شناسی به ویژه در فضای مجازی بیشتر کار شود و جمع ها و محافل حقیقی نیز با حفظ پروتکل های بهداشتی در این راستا گام بردارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: