به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، دکتر محمدعلی شجاعی در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: سیستم قضا از ارکان اساسی هر حکومتی در طول تاریخ است. 

دکتر شجاعی افزود: در ۴ دهه گذشته از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سیستم قضا با تحولی رو به جلو و همگام با نیازهای مردم حرکت کرده است.

وی ادامه داد: قضاوت یکی از سخت‌ترین کارهاست و سیستم قضایی پناهگاه مردم و محلی برای در امان بودن مردم از هر گونه ظلمی است. 

دکتر شجاعی گفت: در مدت حضورم در استان کارهای مشترک مختلفی با سیستم قضائی انجام داده ایم و چون مسیر حرکتمان یکی بوده است به خوبی توانسته ایم وظایفمان را انجام دهیم.

وی افزود: اگر هدف تحقق فرمایشات رهبری و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد با شرح ماموریت ها و وظایف متفاوت اما مسیر حرکت یکی است.

دکتر شجاعی مطرح کرد: در استان با استفاده از ظرفیت تمام اجزای حاکمیت برای خدمت رسانی به مردم تلاش می‌کنیم که این انسجام و هم افزایی جایگزین بسیاری از نداشته های استان شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه با هم افزایی و انسجام موجود در استان تا کنون بر مشکلات مختلفی فائق آمده ایم، تصریح کرد: در سفر رییس کمیته امداد کشور به استان مصوب کردیم در یک بازه زمانی یکساله هیچ نیازمند و مددجوی در استان فاقد مسکن نباشد.

دکتر محمدعلی شجاعی با بیان اینکه استان نیاز به کارهای نشده دارد، خاطر نشان کرد: ۷۹ درصد مردم استان شامل یارانه سوخت شدند و با این آمار جهش تولید و حرکت در راستای توسعه امکان پذیر نیست.

 دکتر شجاعی گفت: باید شرایط نگهداشت نیروهای مستعد استان را فراهم کنیم و همچنین باید به گونه ای رفتار کنیم که استان برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی محیطی امن باشد تا با ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی معیشت مردم تقویت شود.

در پایان این مراسم دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی از اقدامات و تلاش های سیستم قوه قضاییه استان به ویژه حجت اسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان بواسطه همراهی این قوه در اجرای سیاست های مقام معظم رهبری و دولت قدردانی کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: