به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛حبیب الله یزدان‌پناه در نشستی مشترک که با حضور معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی گفت :  از سوی شرکت‌ها و آژانس‌های گردشگری استان این آمادگی وجود دارد تا با برقراری پروازهای بجنورد-عشق‌آباد بتوان از این پتانسیل برای جذب گردشگر و توریسم سلامت استفاده کرد.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه گردشگری سلامت را عاملی برای ایجاد رونق اقتصادی و درآمدزایی برشمرد و اظهار داشت: تسهیل ارائه خدمات سلامت به گردشگران داخلی و خارجی از سوی آژانس‌های گردشگری انجام می‌شود.

یزدان‌پناه با تأکید بر این‌که از تمام ظرفیت‌ها در راستای توسعه و گسترش روابط خراسان شمالی با کشور ترکمنستان استفاه خواهیم کرد، افزود: هم‌مرز بودن این استان با ترکمنستان و نیز طبیعت بکر خراسان شمالی ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه گردشگری است.

وی تصریح کرد: برگزاری نوروزگاه مشترک با کشور ترکمنستان که برای فروردین سال جاری برنامه‌ریزی شده بود به‌دلیل کرونا لغو شد، با این‌حال اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف معرفی خراسان شمالی و جذب گردشگر از این کشور را همچنان در برنامه‌های خود دنبال خواهیم کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: