به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ مجید الهی راد بابیان اینکه طرح قربانگاه باهدف کمک به نیازمندان به مناسبت عید سعید قربان اجرا می‌شود، اظهار داشت: در این راستا تدابیر لازم جهت ایجاد پایگاه‌های قربانگاه در سطح استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دامپزشکی باهدف جمع‌آوری و توزیع گوشت‌های قربانی در حال انجام است.

وی بابیان اینکه این اقدام باهدف فرهنگ‌سازی کار خیر در جامعه اجرا می‌شود، افزود: این کمک‌ها به‌صورت هدفمند بین نیازمندان واقعی توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره  به شیوع بیماری ویروس کرونا و همچنین عدم برگزاری آیین حج تمتع در سال جاری، افزود:  امیدواریم میزان اهدای کمک‌های مردمی در این بخش افزایش یابد.

الهی راد با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای توزیع گوشت‌های قربانی در بین نیازمندان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کمک‌ها و نذورات اهدایی مردم با اولویت خانواده‌های دارای یتیم وزنان سرپرست خانوار و سالمندان و بیماران نیازمند توزیع می‌شود.

وی با یادآوری اینکه طی سال گذشته حدود ۶۰۰ دام برای نیازمندان ذبح شد، تصریح کرد: بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰خانوار محروم  از گوشت‌های قربانی شده بهره‌مند شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: