به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ هاشم شیرازیان با اعلام برنامه های پیش بینی شده ویژه روز عرفه و نیز آغاز دهه امامت و ولایت گفت: مراسم معنوی و پرفیض دعای عرفه به همت کانون های استان در مناطق شهری و روستایی به صورت مجازی برگزار می شود.

وی در ادامه  توضیح داد: مراسم حضوری مساجد نیز با ایجاد محدودیت های لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعم از رعایت پروتکل های بهداشتی  و توزیع ماسک و و مواد ضد عفونی کننده و نیز فاصله گذاری اجتماعی و حضور محدود افراد در برخی مساجد برگزار می شود.

شیرازیان در توضیح بیشتر  تأکید کرد: این مراسم در مساجدی که شرایط برگزاری را داشته یعنی در ساجدی که در مناطق قرمز و پر خطر قرار ندارند، اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی افزود: توزیع بسته های معیشتی و  گوشت قربانی و نذری میان خانواده های نیازمند توسط کانون ها از دیگر اقدامات ویژه فرارسیدن ایام عید سعید قربان  می توان برشمرد.

وی همچنین تکریم و پاسداشت خانواده شهدا در قالب طرح ملی  سه شنبه های تکریم و دیدار با خانواده شهید خبرنگار شهید «محمدرضا امانی»، برگزاری دوره های آموزشی مجازی قرآن و نهج البلاغه با هدف تبیین سبک زندگی اسلامی ویژه فعالان کانون های مساجد را از اهم برنامه های ایام دهه امامت و ولایت نام برد.

شیرازیان برگزاری مسابقه دلنوشته با موضوع غدیر، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی ویژه کودکان و نوجوانان، ترویج خطبه غدیر و مسابقه کتابخوانی  و نیز مسابقات کاردستی و قرآنی را از دیگر برنامه های ایام پر برکت دهه امامت و ولایت اعلام کرد.

وی راه اندازی پویش های مردمی همبستگی در بزرگداشت و تبیین اهمیت عید غدیر و موضوع ولایت، به همت کانون ها را در تکمیل این خبر عنوان کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: