به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، مجید الهی راد، با بیان اینکه پارسال در این مدت ۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده بود افزود: بر اساس نیار سنجی انجام شده  ۷۲ درصد زکات جمع‌آوری شده به امور فقرا  و ۲۸ درصد دیگر در امور عمرانی آن منطقه هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه یک ریال از زکات جمع‌آوری شده در هر منطقه در جای دیگر هزینه نمی شود،تصریح کرد:  با نظر شورای زکات استان اعتبارات پرداختی مردم در همان منطقه که زکات جمع آوری شده است هزینه می شود.

دبیر شورای زکات خراسان شمالی با یاد آوری اینکه زکات پرداختی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد رشد داشته است، افزود: از محل منابع زکات امسال ۵۱ پروژه عام المنفعه درروستاهای پرداخت کننده زکات در حال ساخت است.

الهی راد  با تقدیر از همراهی مردم ولایتمدار استان خراسان شمالی در امر زکات گفت: هدف از پرداخت زکات فقر گشایی و برطرف کردن نیازهای مردم جامعه اسلامی است .

وی میزان زکات سال گذشته را بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون۵۰۴ روستا در استان مشمول زکات هستند که  طی سال گذشته ۳۱۰ روستا توفیق پرداخت زکات را داشتند.

وی با اشاره به هدف‌گذاری انجام‌شده امسال در حوزه زکات گفت: پیش‌بینی‌شده امسال دبیرخانه شورای زکات استان ۱۸ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: