به  گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ محمد علی شجاعی در دیدار معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از وزارت علوم خواستار نگاه ویژه ای به خراسان شمالی جهت دایر کردن مقطع دکترای رشته های مورد نیاز استان داشته باشد.

شجاعی با اعلام همکاری استان با وزات علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرای طرح آمایش آموزش عالی، افزود: دغدغه های مسئولان و نمایندگان استان در خصوص دانشگاه کوثر، اسفراین و شیروان باید در نشستی تخصصی در تهران بررسی تا در روند همکاری جهت اجرای طرح مشکلی وجود نداشته باشد.

وی هدف از اجرای طرح آمایش آموزش عالی در استان را تقویت دانشگاه کوثر و دانشگاه های شهرستان ها توصیف کرد و افزود: قرار است شیروان قطب دانشگاه کشاورزی و اسفراین مجتمع رشته های فنی استان شود و دانشگاه جامع مکاتبات اداری را با وزارتخانه پیگیری کند.

شجاعی با تاکید به ایجاد حلقه اتصال بین رشته های دانشگاهی و نیاز استان، مطرح کرد: در بخش کشاورزی مازاد دانش آموخته نداریم اما چون نیرو را به خوبی به کار نمیگیریم و زنجیره های تولید به هم متصل نیستند مازاد می بینیم.

وی اشاره داست: خراسان شمالی استانی یکدست و همراه است و همه مسئولان به بلوغ همراهی نظام و حاکمیت برای اجرای برنامه ها و انجام کارها رسیده اند.

شجاعی با بیان اینکه استان برای اجرای طرح آمایش آموزش عالی همکاری لازم را با وزات تحقیقات، علوم و فناوری دارد اما در گام نخست باید دغدغه های استان برطرف شود، گفت: موازی و بدون توجه به نیاز رشته های دانشگاهی در استان تعریف کردیم و اکنون دانش آموخته بیکارداریم که باید به دنبال ساماندهی آموزش عالی باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: