به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ این کابین ضدعفونی کننده مجهز به سیستم مه‌پاش فراصوت می‌باشد که توسط آن ترکیبات گندزدا به صورت مه‌پاشی برای زدایش جرم میکروبی از کفش و شلوار آلوده افراد در محیط‌های پرخطر از نظر آلودگی بیولوژیکی، تزریق می‌گردد. هموژن ساختن ترکیبات گندزدا توسط دستگاه و تزریق همزمان دو گندزدا به دلیل ایجاد کردن اثر سینرژیستی برای حذف آلودگی‌ها و استفاده از جریان شدید هوا و همچنین توجه ویژه به گندزدایی کفش‌ها به عنوان یکی از آلوده‌ترین محیط‌های رشد میکروبی از نوآوری‌های این دستگاه است.

دستگاه اختراعی جهت رفع آلودگی بیولوژیکی کفش‌ها، پوشش شلوار و ضدعفونی دست افراد در محیط‌های پرخطر از نظر انتقال عوامل بیماری‌زا، هم در مواقع اپیدمی و هم غیر اپیدمی نظیر بیمارستان‌ها، مطب‌ها، مراکز بهداشتی، آزمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها و… کاربرد دارد.

اختراع این دستگاه به شماره ۱۰۱۶۱۳ به ثبت رسیده است و این مجموعه با ایمنی بالا، سهولت کاربرد، انعطاف در شکل و اندازه قابل ساخت است.

دکتر رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در ادامه سفر به استان خراسان شمالی، ضمن بازدید از پارک علم و فناوری این استان، از واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد شیروان، بجنورد و اسفراین نیز بازدید کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: