به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ عباس سعیدی اظهار کرد: با توجه به اینکه 21 در صد کودکان و نوجوانان در سنین مدرسه، دچار اضافه وزن و چاقی هستند، پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) همزمان با هفته تربیت بدنی در 26 مهر ماه در تمامی مدارس استان اجرا خواهد شد.

 وی افزود: دبیر تربیت بدنی و مراقب سلامت مدرسه به عنوان مشاورین تخصصصی تعیین می شوند و در مدارس ابتدائی، آموزگار هر کلاس و در مدارس متوسطه یکی از دبیران هر کلاس به انتخاب مدیر مدرسه مسئول سنجش توده بدنی تعیین خواهد شد.

سعیدی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط خاص سال تحصیلی پیش رو؛ اجرای این پروژه به ویژه در شرایط قرمز مستلزم همکاری والدین و خانواده ها است.

وی ادامه داد در حال حاضر دستورالعمل اجرای برنامه های پروژه به شهرستانها و مناطق استان ارسال گردید و این پروژه در سال تحصیلی 99-1400 مهمترین برنامه تحولی حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت می باشد که بر اساس آموزه‌های سند تحول بنیادی از سوی دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت، تهیه و تنظیم گردیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد:  سنجش اولیه و ثبت در سامانه سناد حداکثر تا پایان آبان ماه و سنجش ثانویه و ثبت در سامانه سناد  را حداکثر تا پایان اسفند ماه، جزو چشم اندازهای پروژه کوچ عنوان نمود و مواردی همچون؛ اندازه گیری قد و وزن و محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)، ارائه مشاوره و توصیه های تغذیه ای و فعالیت بدنی توسط معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت را از مفاد اجرایی پروژه برشمرد.

گفتنی است مراسم اختتامیه پروژ کوچ در هفته سلامت (فروردین 1400) اجرا خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: