به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمدعلی شجاعی در این نشست با تاکید بر اینکه مصوبات را نمی نویسیم که مدیران برای عدم اجرای آن خود تصمیم بگیرند، افزود: مدیران وظیفه دارند مصوبات را انجام دهند و اگر برای اجرای آن مشکلی وجود دارد، بیان کنند.

شجاعی پس از استماع مشکلات مربوط به طرح ساماندهی خوابگاه شبانه روزی در منطقه عشایری دانش آموزی مراوه تپه، گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما حل مشکلات مدارس عشایری باید جدی گرفته شود.

ایجاد موج اجتماعی برای اجرای طرح آجر به آجر از تاکیدات استاندار خراسان شمالی در این نشست بود که شجاعی میزان مشارکت انجام شده در استان در این طرح را ۵٨٠٠ نفر اعلام کرد افزود: با اجرای طرح آجر به آجر فرهنگ مدرسه سازی توسعه می یابد و در این راستا باید از تریبون های مختلف بهره مند شد.

محمدعلی شجاعی در بخش دیگر سخنان خود بر کاهش فاصله بیسوادی استان به ویژه در قشر روستاییان و زنان روستایی با متوسط کشوری تاکید کرد و گفت: افزایش سواد از کارهای ماندگار و لازم استان خواهد بود که آثار مثبت آن متوجه همه اقشار جامعه می شود و بنابراین همه باید پای کار باشند و طرح قشربندی شود.

وی با تعیین مهلت ۱۰ روزه به فرمانداران و شورای آموزش و پرورش شهرستان ها مبنی بر افزایش جذب و ثبت نام تعداد بیسوادان در طرح افزایش سواد آموزی استان گفت: بنا بر اعلام وزارت آموزش و پرورش دومین استان در جذب سوادآموزان در این طرح هستیم. 

حمایت از دانش آموزان کنکوری بد سرپرست و بی سرپرست طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای فی مابین آموزش و پرورش و دستگاههای اجرایی مربوط از دیگر مباحث مهم این نشست بود که شجاعی در این خصوص افزود: امسال بسیاری از دانش‌آموزان این اقشار ضعیف توانستند با کسب رتبه های برتر برای استان افتخار آفرینی کنند. 

اجرایی نشدن مصوبه جلسه قبل شورای آموزش و پرورش استان مبنی تامین فضا برای راه اندازی هنرستان های وابسته به فرهنگ و ارشاد توسط ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب انتقاد و توبیخ کتبی استاندار خراسان شمالی  برای مدیران کل این ادارات شد.

تهیه طرحی جامع برای ورزش و تغذیه مناسب با هدف کنترل وزن و چاقی دانش آموزان، همکاری دستگاه های اجرایی برای توسعه فضای کالبدی دانشگاه فرهنگیان استان، جذب اعتبارات مربوط به تفاهم نامه استان با سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر رعایت عدالت جغرافیایی و شتاب در افزایش مهارت های آموزش فنی و حرفه ای از دیگر مصوبات این نشست بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: