به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و رئیس شورای حل اختلاف خراسان شمالی خاطرنشان کرد:برای ساماندهی  نهاد داوری، اصولا تشکیل کانون داوری استان را هدف‌گذاری کرده ایم و این اتفاق به زودی روی خواهد داد.

محجوب  مهمترین اهداف  ترویج  و توسعه مصادیق و موارد مراجعه به داوری را  کاهش هزینه ها ، تسریع در رسیدگی و احقاق حقوق مردم عنوان کرد.

این مقام قضایی از صلاحیت‌سنجی و تنظیم اساسنامه کانون داوری، شناسایی ظرفیت‌های داوری در حل و فصل منازعات میان اصناف و بازاریان، انسجام اتاق‌های داوری موجود در اتاق بازرگانی و اتاق اصناف استان و شناسایی اشخاص توانمند در عرصه های داوری، بعنوان بخشی از اقدامات انجام شده از سوی مرکز داوری اتاق اصناف  یاد کرد.

 معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و رئیس شورای حل اختلاف خراسان شمالی در خاتمه  بیان کرد:  بهره‌گیری از نظام داوری در سند تحول قضایی همواره مورد تاکید  بوده است تا این نهاد به نحو دقیق، مؤثر و فراگیر شود و ما  بتوانیم با استفاده از ظرفیت داوری بخشی از مشکلات  و اختلافات در میان اصناف و بازاریان و طرفین معاملات را  بخوبی حل و فصل کنیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: