تامین اعتبار برای آسفالت راه دسترسی به معادن

خراسان شمالی با حدود ۲ میلیون تن ذخایر معدنی، از ۲۰۴ معدن ثبتی دارد و با راه دسترسی به معادن درآینده نزدیک آسفالت می شود استخراج سنگ لاشه، مرمر، مرمریت، بوکسیت، آهن، مس، باریت، مارن، پوکه معدنی و سنگ‌های تزیینی برای حدود ۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، ظرفیت‌های معدنی استان اگر به طور کامل بهره برداری شود، علاوه بر افزایش ارزش افزوده، میزان اشتغال را افزایش خواهد داد، اما نبود صنایع فراوری، کمبود نیروی متخصص و نبود سرمایه گذاری مناسب خام فروشی و خروج ارزش افزوده محصولات معدنی از استان را موجب شده است که اگر این معضل همچنان ادامه داشته باشد، در آینده‌ای نه چندان دور، جایگاه معدن کاران در اقتصاد استان متزلزل خواهد شد. به تعبیری می‌توان گفت اکنون معادن خراسان شمالی همچون گنج‌های ناشناخته‌ای در شمال شرق ایران قرار گرفته اند که نیازمند شناسایی و توجه بسیار بیشتر هستند.

معاون اداره کل صمت استان در بازدید میدانی از معادن سنگ گرمه با اشاره به خدمات ارائه شده در این بخش از محل اعتبارات سفر رهبری و ریاست جمهوری از تامین اعتبار برای آسفالت راه دسترسی به معادن خبر داد.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار خراسان شمالی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار خراسان شمالی

    اخبار برگزیده