به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: غرفه تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو در نمایشگاه قرآن کریم بجنورد به همت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا ‌شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد محمدی افزود: طرح تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو با هدف جمع آوری قرآن های مستعمل و فرسوده است، که خانواده ها به دلیل محدویت شرعی با امحاء قرآن های فرسوده مشکل دارند اجرا می شود و خانواده‌هایی که قرآن فرسوده دارند می‌توانند قرآن های خود را تحویل دهند  و به صورت رایگان قرآن نو تحویل بگیرند و درصورت تمایل می توانند قرآن های مازاد خود را برای استفاده خانواده های کم بضاعت در مناطق محروم اهدا کنند.

وی اظهار داشت: به دلیل محدودیت هایی که در تعویض قرآن های کهنه و فرسوده با قرآن های چاپ جدید داریم این طرح تنها ویژه خانواده هایی است که یک تا دو کتاب قرآن فرسوده دارند، از هدیه دادن کتاب قرآن به تعداد زیاد معذوریم ،به دلیل اینکه که در سال های گذشته مدارس و مساجد برای تعویض به نمایشگاه مراجعه کردند.

دهمین نمایشگاه قرآن کریم بجنورد تا چهارم تیرماه از ساعت ١٧ تا ٢٣ در محل مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد برای بازدید عموم دایر است.