به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، میزبانی یازدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر رضوی موهبت دیگریست که آسمان این خطه ولایت مدار را آفتابی می کند و چند ماهی عطر رضوی در جای جای این استان افشان می شود.

حسین ثابت قدم وحید اظهار داشت: معرفی اندیشه ها و آموزه های حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به زبان فاخر نمایش ، بسط و گسترش فعالیت های مذهبی و مرتبط ، سیره ائمه معصومین به ویژه حضرت رضا(ع)، اشاعه فرهنگ والای رضوی در سطح جامعه  و معاصرسازی مفاهیم دینی از اهداف برپایی این جشنواره به شمار می رود.

وی، تولید متون، مسابقه، استانی (ویژه خراسان) و بین الملل را از جمله بخش های این  جشنواره ذکر کرد.

ثابت قدم وحید اظهار کرد: هیات انتخاب مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر رضوی متشکل از نصرالله قادری، محمد امیریاراحمدی و سید حسین فدایی حسین از ٣٩ متن رسیده به دبیرخانه جشنواره ٨ طرح متقاضی حضور در این بخش را در مرحله اول پذیرفتند.

وی با بیان اینکه در بخش مسابقه ٦٤ متن به دبیرخانه جشنواره رسید گفت: در این بخش هیات انتخاب متشکل از نادربرهانی مرند، شهرام کرمی و دکتر تاج بخش فنائیان ٣٢ متن را برای مرحله بازبینی  انتخاب که از این تعداد ١٢ متن برای مرحله نهایی مسابقه انتخاب خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه ١٢ متن از سوی هنرمندان سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی به بخش استانی (ویژه خراسان) رسید که از این تعداد ٦ متن و از هر استان دو متن برای اجرای عموم انتخاب شدند.

ثابت قدم وحید اضافه کرد: پذیرفته شدگان در بخش استانی(ویژه خراسان) می بایست تا اول مردادماه سال ٩٥ به مدت هفت شب در سطح استان اجرای عمومی داشته و بعد از اجرای عمومی آثار خود را در قالب یک cd به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.