به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، امام جمعه شهرستان مانه و سلمقان گفت:با توجه به دستور کار جلسه که هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی است ما باید جامعه را به سمت و سویی سوق دهیم که بتوانیم آداب قرآنی را سرلوحه کارها قرار دهیم و بر اساس معیار های قرآنی حرکت کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده افزود:تعمیم و تعمیق شناخت و ایمان به قرآن و ارتباط و انس با آن و تحقق مضامین آیات قرآنی در رفتار های فردی و اجتماعی اقشار مختلف جامعه از الزامات یک جامعه اسلامی است.

رسول جهان دوست معاون فرماندار شهرستان مانه و سملقان هم در ادامه این جلسه گفت: این جلسه جهت تدوین و پیشنهاد طرح های عملیاتی و کاربردی برای بهبود شاخص های فرهنگ قرآنی شهرستان برگزار شده است.

وی ادامه داد: قرآن اساس و اصل تمامی آموزشهاست و گسترش فعالیت های قرآنی یعنی ریشه کن کردن فساد در جامعه،​​​ لذا مسئولین موظفند در راستای گسترش فعالیت های قرآنی قدم های موثر تری را بردارند.

جهان دوست در حاشیه مشکلات و مسائل موجود در بحث های فرهنگی و قرآنی به نبود ارزیابی از وضعیت فعلی شهرستان اشاره کرد و گفت:بهترین راهکار برای از بین بردن مشکلاتی از این دست تهیه مستندات از فعالیت های سطح شهرستان است.

در خاتمه جلسه بر پیگیری اجرایی شدن انجام موقوفات قرآنی توسط دستگاه های اجرایی ذیربط ،تشکیل سازمانهای قرآنی مردم نهاد، فراهم آوردن امکانات شرکت قاریان شهرستانی در برنامه ها و فعالیت های قرآنی دیگر شهرستانها و حمایت موثر از توسعه برنامه های آموزش عمومی قرآن و فعالیت های تبلیغی و ترویجی، تاکید شد.