به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، علی اصغر یحیی آبادی سرپرست فرمانداری و رئیس شورای اداری شهرستان اسفراین ، روز عفاف وحجاب وروز جهانی جمعیت را گرامی دانست و افزود عفاف و حجاب یک بستر همگانی است که کار همگانی را می طلبد.

علی اصغر یحیی آبادی افزود: با جذب اعتبارات شبکه آبرسانی به 105 روستا از مبداء سد بیدواز آبرسانی خواهد شد که مشکلات آب روستایی حل می‌شود.

وی با اشاره به مسئله حقوق های نجومی گفت: به امید خدا برخورد با متخلفان در این مسیر از افتخارات دولت تدبیر و امید باشد.

امام جمعه بام و صفی آباد هم در این نشست ، خدمتگزاری را یک فرصت دانست و گفت: روحیه خدمتگزاری ملزوماتی دارد که غلبه بر خود محوری، تکیه بر خرد جمعی، ترویج فرهنگ خدمت رسانی، تمرین مسئولیت پذیری، واگذاری امور به جوانان  مهم ترین آن هاست.

حجت الاسلام «دلبری» افزود: از انتصابات و استخدامی های حزبی، جناحی و طایفه ای پرهیز شود تا شایسته سالاری به حاشیه رانده نشود.

دکتر هادی قوامی نماینده پرتلاش مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی باحضور در جلسه شورای اداری از مسئولین وبرگزارکنندگان انتخابات که منجرب به حضور حداکثری مردم گردید تشکر کرد.

دکتر «هادی قوامی» اضافه کرد: مقابله با بیکاری اولویت یک کشور است. وی خاطر نشان کرد: با موسسات پولی و بانکی خارج از مدیریت بانک مرکزی برخورد شد و بیش از 100 هزار میلیارد تومان منابع بانکی کشور با انضباط مدیریت شد که مقدمه ای برای کنترل تورم شد.

وی با اشاره به جمعیت بیش از 58 میلیون نفری بالای 15 سال، اظهار داشت: طبق اطلاعات مرکز آمار 2 میلیون و 900 هزار بیکار در ایران وجود دارد که با بسط تعریف بیکاری این آمار به بیش از 5 میلیون و 500 هزار نفر می رسد.

وی با بیان این که راه حل مقابله با بیکاری، اشتغال دولتی نیست، بیان کرد: راه حل برون رفت از وضعیت موجود افزایش تولید است که باید در عرصه های کشاورزی، دامداری، صنعت و گردشگری قله های اشتغال را شناسایی کنیم.

وی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی، کمیته امداد و بهزیستی با برنامه ریزی مدون تسهیلات کارآفرینی و اشتغالزایی را مدیریت و پرداخت کنند.

ایشان با اشاره به اصلاح بودجه سال جاری در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: تسویه بدهی 40 هزار میلیارد تومانی دولت به بانک ها، تدبیر اسناد خزانه اسلامی برای تسویه بدهی پیمانکاران پروژه های عمرانی و هدایت یارانه به سمت تولید و توسعه رفاه اجتماعی از مهم ترین مسائلی است که در اصلاحیه بودجه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به لزوم پیگیری متولیان و مسئولان برای دریافت اسناد خزانه اسلامی با هدف پرداخت اسناد خزانه اسلامی تصریح کرد: باید از این حیث اعتبارات جدید برای هدایت به سمت تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام به کار گرفته شود.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان هم گفت: خراسان شمالی بیش از 11 هزار و 500 نفر مستمری بگیر دارد که به اعتبار 13 میلیارد  تومان نیازاست.

سیدی افزود: هزار و 670 مستمری بگیر در اسفراین نیازمند اعتبار ماهانه به مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان هستند.