به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، علی اصغر یحیی آبادی سرپرست فرمانداری شهرستان اسفراین از تلاش های کمیته های مختلف ستاد قدردانی و اعضای ستاد خواست با توجه به فرصت کم باقی مانده تا برگزاری کنگره از تمام توان خود برای پیشبرد کارها استفاده نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان امام جمعه اسفراین با گرامیداشت یاد شهیدان اظهار امیدواری کرد: انشاالله دومین کنگره شهدا شهرستان با عنایت به نیت خالصی که اعضای مختلف ستاد در اجرای برنامه ها دارند با عیار و کیفیت بالاتری نسبت به کنگره اول برگزار خواهد شد.

وی با بیان این مطلب تصریح کرد: بایستی توجه داشت در برگزاری این دست کارها تنها اعتبارات مالی خوب کفایت نمی کند و آن چیزی که حائز اهمیت است نیت و هدف اشخاص است.

وی در خصوص اهمیت برگزاری کنگره ها و زنده نگه داشتن نام شهیدان نیز گفت: باید توجه کرد که پایداری نظام و امنیت امروز ما را همین بحث فرهنگ شهادت و ایثار تضمین کرده است که این خود مهمترین دلیل برای اهتمام ورزیدن به این حوزه و زنده نگاه داشتن یاد شهداست.

سرهنگ الهی راد فرماندهی بسیج و دبیر ستاد برگزاری دومین کنگره شهرستان نیز توضیحاتی را در خصوص روند اجرای امور داد و اظهار داشت: علیرغم نرسیدن اعتبارات استانی ، فضا سازی خوبی در خصوص برگزاری کنگره در سطح شهرستان انجام شده است که این خود از برکات خون شهداست.

شایان ذکر است دومین کنگره 430 شهید شهرستان اسفراین ، پنجشنبه 31 تیر در محل گلزار شهدای شهرستان در بهشت زهرای اسفراین برگزار خواهد شد.