به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، سرپرست فرمانداری اسفراین با اشاره به اهمیت طرح ترسیب کربن در مناطق کویری از اهالی و همچنین مسئولی این طرح خواست تا با همت و نگاه الویت دار به این موضوع بپردازند.

یحیی آبادی در خصوص مصرف بهینه منابع آب گفت: بایستی در مصرف منابع آبی و بخصوص آب شرب همه ما نگاهی صرفه جویانه داشته و سعی کنیم منابع آب شرب را در حوزه های باغداری، کشاورزی و دامداری هدر ندهیم.

وی فرهنگ سازی را اصلی ترین راه برای عملی کردن این مهم عنوان کرد.

یحیی آبادی همچنین در پاسخ به درخواست های اهالی روستای کلاته سنجر مبنی بر ایجاد راه آسفالته اظهار داشت: طرح ساخت جاده آسفالت روستای کلاته سنجر از الویت های اصلی شورای برنامه ریزی شهرستان در سال های اخیر بوده است که امیدواریم با تأمین منابع مالی و اعتبارات لازم در سال مالی جاری بتوانیم این پروژه را به زودی آماده بهره برداری نماییم.

مهندس وحید مدیر کل منابع طبیعی استان نیز از  تمام مسئولین و مجریان طرح ترسیب کربن در منطقه قدردانی کرد و اظهار داشت: برای عملی شدن طرح های این چنین لازم است تا مردم نیز هم پای دولت وارد کار شوند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامطلوب منابع طبیعی منطقه از مردم منطقه و مسئولین شهرستان خواست تا در قبال حفظ این منابع ارزشمند ملی با احساس مسئولیت بیشتری عمل نمایند.

شایان ذکر است در پایان این بازدید تعدادی  طرح  و پروژه اشتغال زایی روستای کلاته سنجر که با مشارکت پروژه بین المللی تعمیم ترسیب کربن ایجاد شده بودند با حضور سرپرست فرمانداری و مدیرکل منابع طبیعی افتتاح گردید.