به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمد رضا صالحی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: همانگونه که مسئولان استان در تقسیم بودجه کشور انتظار دارند استان خراسان شمالی به نسبت کمتر توسعه یافتگی به تناسب استان های دیگر باید سهم بیشتری از بودجه را دریافت کند، مسئولان استان نیز می بایست این الگو را در تقسیم بودجه بین شهرستان های استان رعایت کنند و قبل از مشخص کردم سهم هر شهرستان، سهم ویژه ای برای شهرستان های کمتر توسعه یافته کنار گذاشته شود.

ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار و با حضور معاونان استانداری، فرمانداران، مسئولان دستگاه های اجرایی استان و 3 تن از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، در استانداری برگزار شد.

اجرای پروژه های عمرانی اداره کل فنی و حرفه ای استان اولین دستور جلسه شورا بود که با تصویب شورا اجرای آن ها به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و در ادامه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیگیری طرح جامع مدیریت پسماند استان را بررسی کرد و به تهیه طرح اولیه این پروژه در کارگروه تخصصی آموزش و پژوهش رای داد.

بر اساس این مصوبه شورا، کارگروه موظف شد حداکثر تا پایان آذرماه امسال طرح اولیه این پروژه جامع را تکمیل و برای بررسی و تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان تحویل دهد.

ارایه گزارش عملکرد دو کارگروه امور اجتماعی و امور زیربنایی توسط دبیران این کارگروه ها، دو دستور کار بعدی ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بود که توسط برومند مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و بدیعی مقدم سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان ارایه شد.

شورای برنامه ریزی و توسعه استان همچنین برگزاری همایش استانی زلزله، مدیریت بحران و نگاه به آینده را نیز به علت محدودیت زمان، خارج از دستورکار جلسه تصویب کرد. این همایش به پیشنهاد استاندار در بهمن ماه امسال و در آستانه بیستمین سالگرد زلزله سال 75 بجنورد برگزار خواهد شد و آمادگی استان برای پیشگیری از زلزله و مدیریت بحران مهمترین رویکرد های آن خواهد بود.