به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، مهرداد ابراهیمی افزود: طی چند ماه اخیر بسیاری از انتصابات با هدف توسعه استان انجام شد و احساس می‌شود که افرادی توانمند بکار گرفته شده اند.

وی ادامه داد: با احزاب و گروه‌های سیاسی نشست‌های خوبی برگزار شده و تلاش شده است تا از ظرفیت این گروه‌ها با انتقادات و پیشنهاداتی که ارائه می‌دهند راهکارهایی به مدیران ذی ربط داده شود.

ابراهیمی با اشاره به آمد و رفت وزرای مختلف در این استان طی چند ماه اخیر اظهار کرد: این رفت و آمدها احساس امیدواری و دلگرمی بیشتری را در استان فراهم می‌کند و از سوی دیگر بسیاری از مطالبات استان طی این سفرها بیان شده که باید پی گیری‌های لازم در این خصوص اجرا شود.

وی در خصوص توانمندسازی حوزه بانوان استان افزود: با انتصاب مدیرکل مدیر کل جدید حوزه بانوان استانداری تلاش می‌شود تا اقدامات بیشتری در این حوزه اجرایی شود و از بروز بسیاری از ناهنجاری جلوگیری شود.

مشاور استاندارخراسان شمالی در ادامه با اشاره به مباحث توسعه‌ای استان با بیان اینکه محصول شرکت آلومینیای جاجرم خام فروشی می‌شود، اظهار کرد: تلاش‌های فراوانی در حال انجام است تا تسهیلاتی به منظور راه اندازی واحد تولید شمش آلومینیا به منظور جلوگیری از خام فروشی این محصول اختصاص یابد و به احتمال فراوان این واحد تولیدی تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر پی گیری‌های لازم علاوه بر اجرای طرح GTPP در مجتمع پتروشیمی خراسان برای طرح اوره نیز در این مجتمع تولیدی در حال اجراست.

ابراهیمی با اشاره به اینکه خراسان‌شمالی ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه دارد، بیان کرد: اغلب شهرهای این استان ترانزیت گذر هستند و سالانه حدود 20 میلیون نفر از این استان عبور می‌کند بنابراین این حجم از مسافر یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب برای توسعه است.

وی درباره زیرساخت‌های عمرانی این استان نیز توضیح داد: فضای عمرانی این استان بعد از سفر معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه ریزی به خراسان‌شمالی بسیار توسعه یافته و هم اکنون در حال جذب اسناد خزانه هستیم.

وی تصریح کرد: با استفاده از این اسناد خزانه می‌توان مشکل بسیاری از طلب‌های ادارات استان را به پیمانکاران حل کرد.

وی گفت: پروژه محور بجنورد به جنگل گلستان نیز با سرعت چشم گیری در حال ساخت است.