به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمد رضا صالحی در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: کشور ایران پازلی از استان هاست که باید نقش و حضور تمامی استان ها در دوران دفاع مقدس مشخص گردد.

صالحی افزود: نسل جوان مخاطب اصلی ما در بیان آثار و مواهب دوران دفاع مقدس است و بنابراین آنان باید با ارزشهای دفاع مقدس آشنا شوند.

وی ادامه داد: تغییر نام وزارت جنگ به وزارت دفاع از جمله اقدامات مهم امام راحل بود چرا که ایشان معتقد بودن ما جنگ و ستیزی با کسی نداریم و باید در مقام دفاع حضور یابیم.

صالحی به کنگره 3000 هزار شهید برگزار شده استان اشاره داشت و گفت: اقدامات مختلفی در خصوص برگزاری این کنگره صورت گرفته که این اقدامات می توانند اساس تدوین دائرة المعارف دوران مقدس دراستان باشد.

وی ادامه داد: بهره مندی از مطالعات و اطلاعت جمع آوری شده تمامی دستگاههای نظامی و انتظامی اعم از کشوری و لشگری و همچنین استفاده از اعتبارات فرهنگی دستگاههای اجرایی جهت تدوین دایر ة المعارفی قوی و بنیادی موثر است.

نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی گفت: تمامی دستگاههای اجرایی پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در چارچوبی مناسب به اداره کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ارجاع تا با تشکیل کمیته های اجرایی ذی ربط همراه با یک زمان بندی مناسب و با انجام کار کارشناسی بتوانند کاری موثر و ماندگار در استان به وجود بیاورند.

محمد رضا صالحی تاسیس باغ موزه دفاع مقدس استان را نیز ضروری دانست و افزود: باید مساعدت و همکاری دستگاههای متولی در خصوص تاسیس باغ موزه در سطح استان اتفاق بیفتد و استانداری نیز جهت اخذ ردیف اعتباری مناسب پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.