به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، حسین فرخنده در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی به منظور برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب استان خواستار اطلاع رسانی بیش از پیش از طریق صدا، سیما و ظرفیت های موجود این سازمان در استان شد.

وی اظهارداشت: انعقاد تفاهم نامه مشترک با صدا و سیما در اجرای فعالیت ها می تواند  سرآغاز خوبی برای شروع فعالیت های مشترک باشد.  

فرخنده به برگزاری نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان اشاره و این نمایشگاه را از لحاظ تعداد غرفه ها و حضور ناشران، گسترش فضای نمایشگاه و دسترسی آسان مردم به نمایشگاه متمایز و متفاوت از نمایشگاه های سال های گذشته ذکر کرد.

وی تصریح کرد: باید شعار کتاب و کتابخوانی تبدیل به  باور عمومی شود و این امر با همکاری نخبگان فرهنگی و فعالیت چشم گیر رسانه ها و مشارکت مردم امکان پذیر می باشد.

 مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی هم در ادامه این دیدار گفت:  قابلیت های هنری و رسانه ای مناسب و هم افزایی دستگاه های فرهنگی در انتقال مبانی فرهنگی به اقشار مختلف استان موثر است.

هوشنگ آذر دشتی تاکید کرد: بحث فرهنگی مقوله ای است که نیاز به تعاملات و تبادلات فکری نزدیک دارد و تعامل این نهادها در فرهنگ سازی در استان و کشور موثر خواهد بود.

وی اظهارداشت: هرچقدر بتوانیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را ارتقاء دهیم در ارتقای سطح فرهنگ جامعه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

آذردشتی با اشاره  به برگزاری نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان برای اطلاع رسانی و همکاری برای برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه اعلام آمادگی کرد.

نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان شمالی از ٢٤ تا ٢٩ آذر ماه صبح ها از ساعت ٩ تا ١٢ و عصرها ١٦ تا ٢١ با ٣٠ درصد تخفیف در مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار می شود.