به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ،محمد رضا صالحی در دیدار با رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور وهیات همراه اظهار داشت: خراسان شمالی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ی زیادی است که جهت بهره مندی بهینه از آن باید به درستی از سوی مسوولان شناسایی شوند.

صالحی افزود: این ظرفیت ها باید به مسوولان و نیروهای ملی شناسانده شوند تا بتوانیم شاهد شکوفایی و رشد استان باشیم.

وی ادامه داد: وحدت ،همدلی و هم افزایی خوبی میان مسوولان تمامی نهادها ،مدیران دستگاههای اجرایی و همچنین مردم در سطح استان برقرار است.

وی تاکید کرد: متوسط در آمد استان نصف میانگین کشوری است و این نشان دهنده ی برقراری فقر نسبی در استان است.

صالحی بیان داشت: پراکندگی در آمد استان نیز از میانگین کشوری کمتر است و این بدان معناست که اکثر مردم استان با مسئله درآمد کم مواجه هستند.

وی افزود: با توجه به شرایط استان باید مراقبت کنیم تا از ایجاد برخی حساسیت ها جلوگیری نموده و اعتماد مردمی را از بین نبریم.

وی تصریح کرد: در خصوص تامین امکانات و حمایت از حوزه ی علمیه استان و طلاب از حداکثر توان خود استفاده خواهیم کرد.

 رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور نیز دراین دیدار گفت: نقش روحانیت در ارتقاء فرهنگی دینی بی بدیل است و بنابراین باید حمایت های لازم از آنان صورت پذیرد.

حجت الاسلام سید حسن ربانی افزود: در شرایط کنونی جمهوری اسلامی شاهد بروز هجمه های مختلف از سوی دشمنان اسلام و نظام است و بنابراین تقویت نهاد روحانیت برای توسعه فرهنگ و باور دینی الزامی است.

وی بیان داشت: مسوولان استانی می توانند با جذب و هدایت خیرین و همچنین استفاده از ظرفیت های استانی برای حمایت از قشر کم در آمد طلاب و روحانیت موثر باشند.

حجت الاسلام ربانی تاکید کرد: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند برقراری تفکر دینی در سطح جامعه است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.