به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، هاشم شیرازیان مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی گفت: جشنواره ملی محراب با هدف رونق بخشی به مسیر نورانی اهل بیت(علیه السلام) و با موضوع نقش مساجد در ترویج و گسترش فرهنگ رضوی برگزار می شود.

وی، اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت (علیه السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی را از دیگر اهداف این جشنواره معرفی کرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه چهارمین دوره جشنواره ملی محراب شامل دو بخش نور در رشته های حفظ و بیان مفاهیم چهل حدیث رضوی و نقاشی حدیث رضوی در مقطع سنی ۸ تا ۱۵ سال و بخش سلام شامل طرح شناسایی فعالان و مساجد و تشکل های برتر فعالیت های رضوی است، گفت: شرکت کنندگان می توانند برای حضور در بخش نور، چهل حدیث رضوی را برای آزمون حفظ کنند و یا حداکثر دو اثر نقاشی شده را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی ادامه داد: آن دسته از شرکت کنندگانی که مایل به حضور در بخش سلام (شبکه ملی مراکز رضوی) هستند باید از مساجد و تشکل هایی باشند که مزین به نام امام رضا(علیه السلام) یا القاب ایشان است و این مراکز می توانند مساجد، کانون فرهنگی هنری مسجد، پایگاه بسیج، هیئت های مذهبی و یا هر تشکل فرهنگی فعال در عرصه مسجد باشند.

شیرازیان بیان کرد: شرکت کنندگان این بخش می توانند برنامه ها و فعالیت های اجرا شده در پنج سال گذشته خود که محوریت فرهنگ رضوی و امام رضا(علیه السلام) را دارد، در قالب فراخوان پوستر برنامه، لیست برندگان در جشنواره ها و مسابقات، گزارش تصویری برنامه شامل ۳۰ قطعه عکس از مراحل اجرایی برنامه به صورت پاور پوینت و ۲۰ دقیقه فیلم را در قالب cd یا dvd به دبیرخانه استانی چهارمین دوره جشنواره ملی محراب ارسال کنند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی اظهارداشت: شرکت کنندگان می توانند مستندات خود را تا بیستم مردادماه جاری به آدرس بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه اوقاف، دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی ارسال کنند.