به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، وی اضافه کرد: امروز شاهدیم که این تصمیم به‌جا و درست امام خمینی(ره) درزمینهٔ ماندن ارتش در صف نیروهای مسلح کشور، چه دستاوردهای عظیمی را برای کشور ما خلق کرده است.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با فداکاری و جان‌فشانی نیروهای مخلص خود حماسه‌های بسیاری در دوران دفاع مقدس خلق و در مبارزات علیه دشمن متجاوز شهدای گران‌قدری را تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.

وی با اشاره به دستور معمار کبیر انقلاب اسلامی(ره) مبنی بر حفظ ارتش، افزود: امروز همه نیروهای مسلح کشور رسم العین و زینت ولایت و نظام و مایه امنیت و آرامش و ثبات نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

آیت الله یعقوبی با اشاره به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم»، اظهار کرد: دشمنان به نیروهای مسلح و پیشرفت‌های نظامی ایشان چشم دوخته‌اند؛ به همین دلیل ضروری است نیروهای مسلح کشور با تأسی از این آیه قرآن کریم آمادگی خود را درزمینهٔ برخورداری از فنون و تولید و تجهیز شدن به ابزارآلات نظامی مدرن ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه هوشیاری و به‌روز شدن درزمینهٔ ابزارآلات نظامی، قدرت و هیبت ایجاد می‌کند، افزود: نیروهای مسلح باید در پرورش نیروهای انسانی کارآمد و باهوش و باتجربه و افراد زیرکی که در همه زمینه‌ها تبحر داشته باشند، بیشتر تلاش کنند.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: نیروهای مسلح با هیبت و اقتدار خود دشمنان را مأیوس کرده‌ و به این وسیله چشم طمع دشمنان برای تعرض به مرزهای این کشور کور شده است.

وی افزود: دشمنان به بهانه‌های واهی قصد دارند جلوی رشد این ملت در هر زمینه‌ای را بگیرند؛ اما به حمدالله تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان تاکنون در این زمینه راه به‌ جایی نبرده‌اند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی تصریح کرد: کشور ما به مرحله‌ای از اقتدار نظامی رسیده است که با تولید موشک‌های دوربرد و تولید بهترین و مدرن‌ترین ابزارآلات نظامی دشمنان را مأیوس کرده است.

وی با بیان اینکه تولید و ارتقای اقتدار و هیبت رویکرد نیروهای مسلح در برابر استکبار است، گفت: اقتدار، عزت و هیبت نیروهای مسلح کشور خاری در چشم دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.

آیت الله یعقوبی خاطرنشان کرد: ملت ما، با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب شعار «ما می‌توانیم» را به اثبات رسانده و بسیاری از ناشدنی‌ها را شدنی کرده است که مصداق این شعار هم رشد کشور در زمینه‌های هسته‌ای و نظامی و دیگر علوم روز دنیا است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی اظهار کرد: تولید و تقویت اقتدار، عزت و هیبت در مقابل استکبار جهانی از سوی نیروهای مسلح، لبیکی جانانه به پیام رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال است.