به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، وی با یادآوری رسالت روحانیان در زمینه تولید و اشتغال، اضافه کرد: تولید فکر و علم و تربیت انسان‌های کارآمد از جنبه‌های تولید است که مدنظر رهبر معظم انقلاب بوده و باید روحانیان در این زمینه نقش‌آفرینی کنند.

آیت الله یعقوبی در ادامه با اشاره به اهمیت هجرت روحانیان، افزود: هجرت روحانیان به مناطق مختلف نباید تنها هجرت فیزیکی باشد؛ بلکه ضروری است تبیین و تشریح اعتقادات دینی، بیان مسائل دینی و پاسخگویی به نیازهای مردم به‌ صورت ویژه مدنظر مبلغان طرح هجرت باشد.

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: هجرت برای تبلیغ دین از ابتدای ظهور اسلام مطرح بوده؛ به‌ گونه‌ای که به بیان امام سجاد(ع) از افتخارات پیامبر مکرم اسلام(ص) و امیرمؤمنان علی(ع) هجرت ایشان به اقصی نقاط دنیا برای تبلیغ دین بوده است.

وی با اشاره به آیه «إِنَّ الَّذینَ آمَنوا وَالَّذینَ هاجَروا وَجاهَدوا فی سَبیلِ اللَّهِ أُولٰئِکَ یَرجونَ رَحمَتَ اللَّهِ وَاللَّهُ غَفورٌ رَحیمٌ»، گفت: بر اساس فرموده خداوند هجرت برای رساندن پیام اسلام ناب به گوش مردم، همسنگ ایمان است.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه اساس هجرت روحانیان تبلیغ دین است، افزود: هجرت طلاب و روحانیان برای تبلیغ دین مبین اسلام، نوعی ایثار و ازخودگذشتگی و از مصادیق بارز جهاد کبیر است.

وی خاطرنشان کرد: هجرت کردن روحانیان و دل کندن آنها از حوزه‌های علمیه سبب می‌شود کویر دل‌های ناآگاه به بوستانی سرشار از معنویت تبدیل شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی اظهار کرد: اکنون روحیه سؤال کردن در مردم بالا رفته و از سوی دیگر مردم با روحانیت عجین شده‌اند؛ از این‌ رو باید مسؤولان و متولیان امر برای بیشتر شدن ارتباط بین مردم و روحانیان برنامه‌ریزی کنند.

آیت الله یعقوبی از روحانیان خواست ارتباط عاطفی خود را با مردم بیشتر کنند تا اعتماد و اطمینان آنها برای ارتقای سطح دانش و علوم دینی افزوده شود.