به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمدحسین علی نیا در نشست شورای مدیریت بحران استان اظهار داشت:علاوه بر نقش مهم آموزش در مقابله با بحران، به روز بودن اطلاعات و کامل بودن تجهیزات و آموزش مردم نیز بسیار مهم و مورد توجه است.

وی در ادامه افزود: استمرار آموزش با برگزاری دوره های آموزشی الزامیست چرا که گذر زمان نباید موجب فراموشی مباحث آموزشی شود.

وی ادامه داد: نقش مردم در مدیریت بحران، آموزش شهروندان به‌عنوان یکی از ضروریات لازم در زمینه آمادگی برای مواجهه با حوادث، بحران و بلایای طبیعی بوده و شرط لازم برای گسترش فرهنگ مقابله با بحران به شمار می‌رود.

علی نیا با تاکید بر آموزش مردم گفت: مردم باید آموزش ببینند تا هم مطالبه کنند و هم بتوانند هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه و بحرانی به ما کمک کنند چرا که معتقدیم بهترین کسانی که می توانند هنگام وقوع بحران و بلایای طبیعی بیشترین کمک‌ها را بکنند خود مردم به عنوان عضو و اعضای جامعه و خانواده هستند.

علی نیا تصریح کرد:تمهیدات لازم برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از حوادث و بلایای طبیعی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: 14 کارگروه ذیل شورای مدیریت بحران فعال بوده که تمام موضوعات، چالش ها ، کمبودها و موارد رفع وعبور از بحران و حوادث طبیعی مورد بحث ، بررسی و تصمیم گیری قرار میگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت:همچنین علاوه بر اهمیت به حوادث و بلایای طبیعی در برخی مواقع با موضوع خشکسالی و آفات به خصوص آفت سن گندم و سفیدک انگور نیز مواجه هستیم

محمد حسین علی نیا در ادامه خاطرنشان کرد: در سالجاری از محل منابع استانی بودجه ای را برای جبران خسارت و پیشگیری در نظرگرفته شده که امیدواریم بتوانیم اعتبارات ملی برای این بخش را نیز جذب نماییم.

وی اظهار داشت:برای سال جدید برنامه هایی همچون آموزش مدیران شهرستانی،برگزاری همایش تجلیل از بحران یاران، برگزاری همایش کاهش بلایای طبیعی و تاکید بر آموزش و اطلاع رسانی و برگزاری مانورهای مختلف را در دستور کار این شورا خواهیم داشت.