به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، حجت الاسلام یعقوبی که در دومین نشست شورای اداری استان در سال جاری سخن می گفت، تصریح کرد: در انتخابات باید با بصیرت، موقعیت شناسی و شناخت دوست و دشمن، ضمن حضور حداکثری پای صندوق های رأی، به کمک شاخص ها و معیارهای صحیح افراد کارآمد و اصلح را انتخاب کنیم.

وی افزود: با این انتخابات حماسی، باید بار دیگر اراده خود را به جهانیان ثابت کنیم و قدرت انقلاب را به رخ جهانیان بکشانیم.

وی تصریح کرد: این ماه، ماه سرنوشت ساز  و29 اردیبهشت، روز به رخ کشیدن دوباره قدرت نظام جمهوری اسلامی در مقابله با تهدیدها و تحریم ها و کمرنگ کردن هر چه بیشتر تهدیدهای توخالی دشمن است.

دادستان بجنورد نیز در این نشست، بیطرفی و سلامت کاری همه دستگاه های حاکمیتی را برای برگزاری انتخاباتی سالم به دور از التهاب و تخریب ها و با مشارکت حداکثری مردم تأکید کرد.

مسلم یاران که تبلیغات پیش از موعد نامزدهای شوراها در فضای مجازی و جعل عناوین علمی را یکی از آسیب های این انتخابات دانست، به متخلفان هشدار داد و لزوم پیشگیری از بروز جرائم انتخاباتی در رسانه ها و فضای عمومی جامعه را نیز به صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت مخابرات گوشزد کرد. وی هم چنین از فعال شدن ستاد پیشگیری قوه قضائیه، دادگاه ویژه روحانیت، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان بازرسی کل کشور برای جلوگیری از بروز تخلفات انتخاباتی خبر داد.