به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ محمدرضا صالحی در نشست صمیمی با هنرمندان استان اظهار داشت: بیان انتقادات و نقدهای هنرمندان با تکیه بر ارائه راهکارهای موثر می تواند منجر به تحقق اقتصاد هنر شود.
وی از کتاب و داشتن سعه صدر به عنوان مهم ترین افتخارات جامعه اسلامی یاد کرد و افزود:باید این نکته مهم و اساسی را پذیرفت که هنر باقی می ماند و جاودانه است لذا در این مسیر هنرمندان ما در جامعه باید چنان فضای هنری را بگسترانند که تمام مردم از بیان انتقادها حمایت کنند زیرا مخالفت و انتقاد ما را زنده نگه داشته و موجب حرکت سریع تر ما در مسیر توسعه می شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود و در پاسخ به سوالات هنرمندان مبنی بر این که تاکنون تا چه اندازه به مطالبات آنان پاسخ داده شده، افزود: پیگیری مطالبات هنرمندان بر عهده دبیر جلسه و استانداری است که باید به طور مستمر مورد رصد قرار گیرد ولی به لحاظ شخصی بیشتر تلاش خود را انجام داده ام تا حضور بیشتری در محافل هنری داشته باشم؛ به طوری که از لحاظ تعداد حضور رکوردار هستم.
صالحی با بیان این که برای تسریع در پیگیری مطالبات هنرمندان تشکیل کارگروهی ویژه ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: شما هنرمندان می توانید با تشکیل کارگروه و اولویت بندی و تعیین خواسته ها و مطالبات خود و اعلام نتایج نهایی آن به استانداری سریع تر به مطالبات خود  و راه حل مشکلات دست یابید.
وی با بیان این که سال گذشته موضوع اقتصاد هنر را مطرح کردم ، افزود: از یکسال گذشته تاکنون در مقوله اقتصاد هنر هیچ عملکردی را مشاهده نکرده ام و این در حالیست که با جدی گرفتن آن می توان به توسعه هنر بیشتر نزدیک تر شد و مهم تر آن که منویات مقام معظم رهبری به خصوص در باب شعار سال هم اجرایی خواهد شد.
استاندار در ادامه سخنان خود و در تعریف هنر گفت: تمام نیازهای راستین انسان در مقوله هنر جمع شده است و ما اگر بخواهیم هنرمند را به معنای واقعی تعریف کنیم، هنرمند کسی است که در کار تخصصی خود نظم خاصی دارد و این نظم خاص را می تواند به کل جامعه حتی برای مخالفان و منتقدان خود بسط و گسترش دهد.
صالحی خطاب به هنرمندان استان اظهار داشت: موضوعاتی همچون تهیه دانشنامه استان، پایتخت شدن در موسیقی مقامی کشور، استفاده از ظرفیت سالن های دستگاه های اجرایی برای هنرمندان و چاپ کتب مفاخر استان را مورد پیگیری قرار خواهیم داد.
در این جلسه تعدادی از هنرمندان به بیان دغدغه های خود نظیر توجه به توسعه کمی و کیفی زیرساخت های فرهنگی و هنری استان، ایجاد پژوهشکده فرهنگ عامه، توجه به مقوله هنر و حمایت بیشتر از هنرمندان و اهمیت دادن به جایگاه مفاخر استان پرداختند.