به گزارش خبرگزاری برنا ؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی  گفت: مرکز توانبخشی ، آب درمانی و فیزیوتراپی با تجهیز تخت‌های بیشتر در آینده نزدیک و با تامین اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان در استان به بهره برداری می‌رسد.

محسن نجات  در نشست خبری با بیان اینکه شعار هفته هلال احمر امسال «همه جا٬ برای همه بود» اظهار داشت: نیروهای جمعیت هلال‌احمر بدون در نظر گرفتن خط مشی سیاسی در تمام صحنه‌ها و با تمام قوا حضور داشتند و خواهند داشت.

نجات ضمن برشمردن برنامه‌های این مجموعه در هفته هلال احمر افزود: اجرای رژه ویژه خودروی و مانور ترکیبی تیم‌های امداد و نجات با حضور 400 نفر از نیروهای هلال‌احمر، افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای هلال احمر با همکاری شهرداری در خانه فرهنگ حضور در جمع ائمه جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سخنرانی در نماز جمعه و ارائه گزارش به نمازگزاران از مهمترین برنامه های هفته هلال احمر در سطح استان بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی ادامه داد: همایش تجلیل از امدادگران برتر تحت عنوان تلاش ماندگار، ایجاد بازارچه خیریه دانشجویی، برپایی چادر ایستگاه سلامت با هدف عضوگیری و کنترل وضعیت جسمانی نمازگزاران در مصلی های نماز جمعه سراسر استان، عیادت از بیماران نیازمند و برپایی مانور زلزله در حوزه مدارس در چند شهرستان استان از دیگر برنامه‌های هفته هلال احمر در استان بود.

نجات با بیان این که طرح دادرس در 150 مدرسه استان اجرا می‌شود تصریح کرد: 4500 دانش‌آموز در طرح دادرس ( دانش آموزان در روزهای سخت ) مشارکت دارند و علی‌رغم همکاری آموزش و پرورش با هلال‌احمر اما هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیدیم و در این راستا باید آموزش‌های حوزه آموزش و پرورش به‌روزتر و پیشرفته‌تر باشد.

وی از اجرایی شدن دو طرح دوام و جوانان در جمعیت هلال احمر خراسان شمالی خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح دوام که به معنای داوطلب اضطراری محلات است با همکاری هلال احمر شهرداری و مدیریت بحران در هلال احمر کلید خواهد خورد. در این طرح کانکسهای با کمک شهرداری در هر محل مستقر خواهد شد و آموزشهای لازم به مردم نیز ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: طرح جوانانه که طرحی پژوهشی و زیرساختی است به عنوان پایلوت در خراسان شمالی اجرایی می‌شود. این طرح حرکتی پرتلاش و پرنشاط است که با هدف خودباوری و اعتماد به نفس، سبک زندگی اسلامی، امید و نشاط و الگو پذیری انجام خواهد شد و مسئولیت آن بر عهده دبیر کانون های دانشجویی و اعضای آن است.

به گفته وی موجودی فعلی انبارهای هلال احمر خراسان شمالی پاسخ گوی نیازها خواهد بود.

وی در ادامه به  پرکردن استخر هلال احمر شهر بجنورد اشاره کرد و گفت: این اقدام در دوره مدیریت پیشین بوده و ما در حال رایزنی هستیم که در صورت تامین اعتبار لازم، این استخر از خاک تخلیه و اجرای پروژه از سرگرفته شود.

وی گفت: ساخت این استخر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس برآورد اولیه، تکمیل آن 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد اما در صورت تامین هشت میلیارد ریال اعتبار، کارها برای تخلیه استخر از خاک و ادامه اجرای این پروژه پیگیری می شود.

 

انتهای پیام./