به گزارش برنا؛ محمدرضا صالحی در این نشست اظهار داشت: این روزها دشمنان نظام جمهوری اسلامی کمر همت بسته اند تا انقلاب اسلامی چهلمین سالگشت پیروزی خود را نبیند اما ما برنامه ریزی داریم تا با ایجاد وحدت و انسجام، همدلی و همزبانی فرزندان ما جشن صد سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را شاهد باشند.
وی افزود: روزهایی را سپری می کنیم که مانند اوایل پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس دشمنان به دنبال حذف حاکمیت نظام جمهوری اسلامی هستند و ما باید پشت سر مقام معظم رهبری و با حمایت از دولت تدبیر و امید این دوران را پشت سر بگذاریم.
وی ادامه داد: احتکار اجناس در زمان جنگ به معنای نبود جنس مورد نیاز و نگهداری آن در انبارها بود اما امروز شاهد احتکار علنی هستیم و به این صورت که فروشندگان از فروش اجناس موجود خودداری می کنند که باید با اینگونه رفتارها برخورد شود.
صالحی مطرح کرد: اجناس موجود با سه حالت مختلف یعنی تولید تماما داخلی، ورود موارد اولیه برای تولید و یا واردات کالای مورد نیاز در حال عرضه است که در دو حالت آخر حتی یک مورد واردات با ارز بالاتر از ۴۲۰۰ تومان وجود ندارد. وی تصریح کرد: تمام ارز مورد نیاز واردکنندگان به نرخ های رسمی ۳هزار و ۸۵۰ تومان یا ۴۲۰۰ تومان تامین شده است بنابراین از مسئولان قوه قضائیه خواستارم با سودجویان و گرانفروشان به طور جدی برخورد شود چرا که این گونه رفتارها و سوء استفاده ها در شرایط اقتصادی موجود با فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی ما همخوانی ندارد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: یکی از آثار مهم دفاع مقدس می تواند شنیدن صدای مردم و ایجاد آسایش و آرامش برای آنان باشد بنابراین دوباره تاکید می کنم قوه قضاییه با احتکار علنی موجود برخورد کند.
صالحی با بیان این که مذکرات امروز ما با دنیا بر اساس حفظ عزت و اقتدار است، ادامه داد: اگر مقایسه درستی از شرایط موجود با گذشته داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که این فراز سخت تر از دوران گذشته نیست چرا که ما دورانی را طی کرده ایم ذخیره غذایی ما برای دو روز آینده بسیار دشوار و سخت بود و اما امروز ذخیره مواد اولیه به اندازه کافی وجود دارد.
صالحی تاکید کرد: سوء استفاده کنندگان بدانند ما این دوران سخت فعلی را با انسجام و وحدت ملی پشت سر خواهیم گذاشت و یادآور می شوم گذراندن این دوران مستلزم هزینه است اما با هم افزایی و همدلی این هزینه ها را به حداقل خواهیم رساند و آنانی که در شرایط سخت در کنار ما بودند در شرایط عادی مورد حمایت ما خواهند بود.وی خاطرنشان کرد: امروز همه ما در جهت تزریق امید موظف هستیم تا در راستای استمرار حرکات و ارزش های دفاع مقدس در جامعه به ویژه جوانان گام برداریم.
صالحی اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعتبار لازم برای ساماندهی یادمان شهدای استان را تا پایان سال ۹۷ و یا نهایتا هفته دولت سال ۹۸ پیش بینی کند و تمامی دستگاه های اجرایی برای تکمیل دانشنامه استان در خصوص نقش خراسان شمالی در دفاع مقدس اسناد اطلاعاتی خود را تهیه کنند و به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ارائه دهند.
صالحی در مورد حمایت از برگزاری مناسبت های مرتبط با دفاع مقدس مطرح کرد: شهیدان هیچ نیازی به این یادواره ها و یادمان ها ندارند بلکه این ما هستیم که به برگزاری این مراسم و مناسبت ها نیازمندیم و بارها تاکید کرده ام که دیدار با خانواده ایثارگران روح ما را صیقل می بخشد.

 

 

انتهای پیام./