به گزارش خبرگزاری برنا؛حمید قربانی جم با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۱۰ دقیقه عزاداری مردم نقاط مختلف استان از شبکه اترک و همچنین شبکه های سراسری پخش شده است، افزود: از سیمای اترک بیش از ۶۲۰ دقیقه و از صدای شبکه اترک ۹۰ دقیقه عزاداری مردم ۳۵ نقطه از شهرها و حتی روستاهای مختلف استان به طور زنده به روی آنتن رفته است و این رویه تا دوازدهم محرم همچنان ادامه دارد.

به گفته مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی روز گذشته نیز برای نخستین بار همایش شیرخوارگان حسینی در شهرهای بجنورد، شیروان، آشخانه، جاجرم و سنخواست به مدت بیش از ۲۰۰ دقیقه از ساعت ۹ الی ۱۱ از شبکه اترک و همچنین شبکه های سراسری دو، خبر، شما و قرآن به طور زنده پخش شد.

 فردا یکشنبه ششم محرم نیز از ساعت ۹ صبح همایش «احلی من العسل» در امامزاده سید عباس بجنورد و سایر نقاط استان از صدا و سیمای این مرکز  به صورت زنده منعکس میشود.

پخش زنده مراسم عزاداری نقاط مختلف استان در تاسوعا و عاشورای حسینی از دیگر برنامه های شبکه استانی اترک در این ایام است.

"با نوای کاروان" عنوان ویژه برنامه سیمای اترک است که هر شب از ساعت ۲۰:۴۵ الی ۲۱:۴۵ و همچنین ویژه برنامه "مرثیه عشق" هر روز از ساعت ۱۸ الی ۱۹ از صدای اترک به صورت زنده پخش8 میشود.

همچنین به این مناسبت پویش عکس و فیلم ثارالله نیز در فضای مجازی شبکه اترک راه اندازی شده است.

ضبط و پخش گزارش های متعدد خبری و موضوعی از عزاداری مردمی استان از دیگر برنامه ها و اقدامات صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در ایام محرم امسال است.


انتهای پیام./

خبرنگار منیژه سهرابی راد