به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر محمدرضا خباز در همایش خادمین و دست اندرکاران اربعین حسینی با بیان این که خدمت به زائران امام حسین (ع) یک توفیق بزرگ الهی است و باید این سعادت را قدر بدانیم، اظهار داشت:خداوند بالاترین عزت را به امام حسین(ع) داد لذا اگر به دنبال عزت هستید باید بدانید تمام عزت دست خداوند است و سایر عزت ها همچون جاه ، مقام و پست زودگذر و فانی هستند.
وی با بیان این نکته که امام حسین(ع) به همه ما آموخت اگر عزت واقعی می خواهید تنها در دست خداوند است، افزود: خداوند ، امام حسین (ع) را به جهت شهادتش عزت ابدی داده است.
دکتر خباز تصریح کرد: تعداد موکب های استان 3مورد گزارش شده و این در حالیست که این رقم بسیار اندک است لذا می توان برخی هزینه های ایام عاشورا را کسر و برای برگزاری بهتر مراسم اربعین خرج کرد هرچند که مردم استان نیز همیشه به بهترین شکل کمک های قابل توجهی داشته و دارند.
وی خاطرنشان کرد:باید خادمان اربعین حسینی دقت داشته باشند که کشور عراق با سال گذشته بسیار متفاوت تر بوده و نباید موجب رنجیدن آنان شویم و باید به مردم عراق به صراحت بگوییم که ما را به عنوان برادر ، حامی و پشتیبان خود بپذیرند.
در ادامه این همایش نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد گفت:اربعین در فرهنگ دینی ما جایگاه ویژه ای دارد زیرا در این عالم هستی تنها برای امام حسین(ع) مراسم اربعین هرساله برگزار می شود.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار داشت:زیباترین کار امام حسین(ع) در کربلا کار رسانه ای بود زیرا در این ایام تمام جوانب نهضت خود را بررسی کرد و صدای مظلومیت را باید به عالم رساند.
وی افزود: اربعین در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نیز نقش اساسی داشت و موجب تقویت و ماندگاری انقلاب اسلامی  و جهل زدایی شد لذا بعد جهانی اربعین حائز اهمیت است.

 

انتهای پیام./