به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،حجت الاسلام موسوی، ضمن گرامیداشت ١٤ آبان ماه روز فرهنگ عمومی افزود: مسئله فرهنگ از مهم‌ترین مسائل جامعه است و در این راستا باید استفاده از موازین و دستورات اسلامی مسائل فرهنگ عمومی کشور را بررسی و راهکار ارائه نماییم.

وی، اظهار کرد: اعتقاد دشمن بر این است اگر بتواند فرهنگ غرب را به ما تحمیل کند قادر خواهد بود در سه مرحله قبل هم بر ما در جنگ نظامی و سیاسی و اقتصادی هم پیروز خواهد شد.

امام جمعه جاجرم، اضافه کرد: وظیفه ما هم امروز این است که در برابر جنگ فرهنگی دشمن مجهز به ارزش های دینی شده و اهل بصیرت و مقاومت باشیم و تنها در این صورت است که قادر خواهیم بود در تمام جنگ ها دشمن را شکست دهیم .

حجت الاسلام موسوی، با بیان اینکه فرهنگ عمومی در ایران مبتنی بر اصول و معارف اسلامی به شمار می رود، اظهار داشت: دین اسلام افزون بر اینکه یک سلسله مبانی فردی از نظر مسایل اخلاقی و فرهنگی تعیین کرده است، قانون ها و برنامه هایی نیز دارد که روابط اجتماعی افراد را با یکدیگر مشخص می کند، از این رو رعایت عدالت اجتماعی، توجه به معنویات در پیشرفت مادی جامعه و ترویج روحیه جمع گرایی از اولویت ‌های فرهنگ عمومی محسوب می شود.

وی، تصریح کرد: فرهنگ عمومی یکی از مهم‌ترین ابعاد فرهنگ است که تاثیری مستقیم بر توسعه دارد و ارتقای آن تنها ناشی از افزایش سطح سواد و دانش جامعه نیست، بلکه نشان از فهم و درک متعالی افراد است.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران ١٤ آبان ماه به عنوان روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است.