به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، هیبت‌اله منصوری در نشست خبری درجمع خبرنگاران باتشریح اهداف عملیات مروارید در 7 آذر 1359 افزود: تزریق روحیه به نیروهای رزمنده، انهدام هسته اصلی نیروهای عراق در پایگاه ام‌القصر، حفظ و صیانت از خلیج فارس تا پایان جنگ تحمیلی، انحلال پایگاه نفتی البکر و الامیه، محروم نمودن عراق از درآمد نفتی حاصل از پایگاه الامیه، محاصره کامل دریایی عراق و بنادر آن و تامین امنیت دریایی خطوط مواصلاتی کشور از جمله مهمترین اهداف این عملیات بود.

وی یادآورشد طی عملیات مروارید نیروی دریایی در ششم آذر 1359 سکوهای البکر و الامیه  نیروهای عراقی که مقر خوبی برای مستقر شدن تجهیزات آنها بود منهدم شد و عراق از اقتصاد نفتی محروم شد.

این مسئول با اشاره به نظریه بازگشت به دریا توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد:  بیش از یک دهه است که نظریه بازگشت به دریا و آگاهی مردم از منافع، و خیر و برکات دریا و آب توسط رهبر انقلاب مطرح می‌شود. دفتر نمایندگی نیروی دریایی در خراسان شمالی از سال 1395 همزمان با هفته دولت رسما کار خود را آغاز کرده است.

مسئول نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه 70 درصد کره زمین را آب و دریا تشکیل داده اند، خاطرنشان کرد: تنها 30 درصد از کره زمین را خشکی‌ها تشکیل داده‌اند که آن هم توسط دریا محاسبه شده است. لذا تبلیغات، فرهنگ‌سازی و آگاه کردن مردم از منافع دریا از جمله مهمترین اولویت‌های این دفتر است.

مسئول نمایندگی نیروی دریایی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته حدود پانزده نفر از جوانان استان در نیروی دریایی ارتش استخدام شده اند، ادامه داد: ثبت نام از داوطلبین در مقاطع دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس همه ساله در اواخر اردیبهشت ماه و همچنین اواسط آذر ماه انجام می شود و داوطلبین پس از موفقیت در آزمون کتبی، مصاحبه، معاینات پزشکی و تست ورزشی، به طور رسمی جذب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می شوند.

منصوری یکی از رسالت‌های دفتر نمایندگی نیروی دریایی در خراسان شمالی را استخدام جوانان علاقه‌مند و بومی در این رسته دانست و بیان داشت: طی سال های 96 و 97 بالغ بر 60 نفر از جوانان خراسان شمالی در آزمون اولیه استخدامی نیروی دریایی قبول شدند که پس از معاینات پزشکی و مصاحبه‌های اختصاصی، 15 نفر از آن‌ها استخدام قطعی شدند و اکنون نیز در مناطق شمالی و جنوبی کشور در حال خدمت هستند.

وی با اشاره به اهمیت نظریه بازگشت به دریا که توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است، فعالیت های دفتر نمایندگی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خراسان شمالی را اینگونه بیان کرد: از مهمترین فعالیت های این دفتر در استان، جذب جوانان علاقه مند به خدمت در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

مسئول نمایندگی نیروی دریایی راهبردی ارتش در خراسان شمالی افزود: ارائه خدمات مشاوره شغلی، اشتغال‌زایی و انجام امور کارکنان  ازجمله وظایف این نمایندگی است.

  مسئول نیروی دریایی ارتش جمهودی اسلامی ایران با بیان اینکه خراسان شمالی بیش از 400 شاغل در نیروی دریایی کشور دارد اضافه کرد:  نیروی دریایی راهبردی ارتش خراسان شمالی 400 نیروی شاغل و 80 بازنشسته دارد. همچنین نیروی دریایی ارتش در طول دوران دفاع مقدس شهیدانی را در پهنه دریا در راه دفاع و صیانت از تمامیت ارضی کشورمان تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده که خراسان شمالی نیز دارای 6 شهید نیروی دریایی است.

وی درپایان از برگزاری آزمون استخدامی در هفته دوم آذر ماه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران هر ساله در دو نوبت اواخر اردیبهشت و هفته دوم آذر آزمون استخدامی برگزار می‌کند و امسال نیز خوشبختانه علاوه بر جذب آقایان، استخدام بانوان را  نیز در مباحث بهداشتی، درمانی و پزشکی در دستور کار دارد که به زودی بخشنامه آن ابلاغ خواهد شد.

انتهای خبر/