به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،جواد ناصریان در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان کاری بسیار سخت بود زیرا مجبور بودیم 14 استاندار، 12 معاون استاندار و 5 فرماندار را در مهلت قانونی تعیین شده از سوی قانونگذار، بازنشسته اعلام کنیم.

وی افزود: به دلیل این که وزیر کشور فردی قانونمدار است لذا در راستای اجرای قانون  اقدامات لازم را اجرایی کرده ایم و این در حالیست که خانواده بزرگ وزارت کشور با 25 هزار کارمند در 31 استانداری و 430 فرمانداری، کمتر از 80 بازنشسته را به کارگیری کرده بود.

 ناصریان بر پرهیز از نگاه های سیاسی و لزوم همراهی با دولت از سوی مدیران تاکید کرد و گفت: در انتصابات باید به شایسته سالاری، جوان گرایی و حضور بانوان و ارتقای نیروهای داخل سازمان توجه ویژه ای انجام گیرد و البته این به معنای آن نیست که قرار است درهای وزارت کشور را برای حضور دیگر افراد توانمند در عرصه های مدیریتی ببندیم. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور بر تکریم ارباب رجوع نیز تاکید کرد و ادامه داد: روزانه پنج میلیون نفر به ادارات کشور مراجعه می کنند که باید رضایت آن ها را جلب کرد  لذا بنا بر دستور رئیس جمهوری باید میز خدمت الکترونیکی در تمامی ادارات استانی و شهرستانی راه اندازی شود.

جواد ناصریان بر افزایش بهره وری از منابع تاکید کرد و گفت: لازم است استاندار جدید نشست های دوره ای با نخبگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و روحانیون را در برنامه های کاری مستمر خود قرار دهد. 

وی با اشاره به این که شرایط تحریم ها فشار مضاعفی را به کشور وارد می کند، ذکر کرد: دولت همه برنامه ریزی های لازم را در لایحه بودجه 98 پیش بینی کرده و اکنون هم به موضوع تسلط یافته ایم و تلاش می کنیم که نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم. 

ناصریان اظهار داشت: لازم است جلسات مستمری با بنگاه های اقتصادی به منظور توسعه اشتغال، حل مشکلات آن ها و رونق تولید مد نظر داشته باشیم.  وی اظهار داشت: استانداران باید با دو پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر به طور قاطعانه برخورد کنند.

وی دکتر شجاعی استاندار جدید خراسان شمالی را فردی با برنامه، جدی در کار و بسیار متخصص در مجموعه های مدیریتی قبلی خود توصیف کرد و افزود: تلاش های استاندار جدید تا پایان دولت و حتی دولت های بعدی می تواند مورد توجه قرار گیرد.

ناصریان خاطرنشان کرد: هیچ عذر و بهانه ای برای کم کار کردن نیست و باید با تمام تلاش خود در مسیر خدمت رسانی بیشتر مردم قدم برداریم.

استاندار سابق خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار داشت:در بدو ورود خود به این استان شرایط اقتصادی کشور مطلوب نبود بنابراین به تمامی مدیران استان گوشزد کردم تا به بودجه های دولتی دل نبندند و با تمام وجود از بخش خصوصی حمایت کنند.

محمدرضا خباز تصریح کرد: سهم این استان از اعتبارات خراسان بزرگ پیش از تقسیم، 16 درصد بود در حالی که از ابتدای تقسیم استان 12درصد تخصیص یافته که درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه کشور نگاه ویژه به این استان است.

سرپرست استانداری خراسان شمالی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز گفت: به اعتقاد بنده خراسان شمالی قطعه ای از پهنه وسیع ایران با الگویی خاص است لذا باید نگاه خاصی نیز به آن داشته باشیم.

مجید پورعیسی تصریح کرد: خراسان شمالی نه فقط گنجینه فرهنگ ها بلکه گنجینه ای از پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه است و باید تفاوت ها را تبدیل به ظرفیت ها کرد تا بتوانیم فرمایشات مقام معظم رهبری در سفر به این استان را محقق سازیم و جزو 10 استان برتر کشور قرار گیریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز در این آیین لزوم بهره گیری از خرد جمعی و اعتدال در مدیریت ها، تعامل و تکریم مردم، برنامه ریزی برای معیشت مردم و توزیع عادلانه بودجه بیت المال را مورد تاکید قرار داد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اهمیت ثبات مدیریتی در استان خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام وزیر کشور، دکتر شجاعی تا پایان دولت، استاندار خراسان شمالی خواهد ماند. وی تصریح کرد: باید تلاش بسیار همراه با کار جهادی و انقلابی داشت زیرا مردم این استان شایسته خدمت هستند.

در این آیین از زحمات دکتر محمدرضا خباز در مدت 115 روز تلاش شبانه روزی در این استان، قدردانی و دکتر محمدعلی شجاعی به عنوان سکاندار جدید خراسان شمالی معرفی شد.