به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمدعلی شجاعی استاندار در نشست نخست بررسی مشکلات طرح اشتغال پایدار روستایی دستور داد برای تحقق هدفگذاری دو هفته ای مزبور، این جلسات با حضور مدیران اجرایی و ۴ بانک عامل، روزانه برگزار و گزارش پیشرفت کار، هر شب به دفتر استاندار ارسال شود.

وی هم چنین تاکید کرد ادارات متولی، پاسخ استعلام های بانک ها را حداکثر در ۴۸ ساعت پاسخ دهند و ۴ بانک عامل طرح اشتغال پایدار روستایی شامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید، این طرح را در اولویت خود قرار دهند.

از دیگر مصوبات مورد تاکید استاندار در این نشست این بود که بانک کشاورزی ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات ویژه مددجویان و متقاضیان نهادهای حمایتی را طی ۳ روز پرداخت کند و ۱۰ میلیارد تومان دیگر هم پس از تخصیص هفته آینده در ردیف پرداخت قرار گیرد.

به دستور استاندار هم چنین مقرر شد، صندوق کارآفرینی امید ۲ میلیارد تومان تسهیلات آماده خود را طی ۳ روز پرداخت کند و در یک هفته تا سقف ۱۵ میلیارد تومان خود به طرح های مصوب خود یا پرونده های ارجاعی بانک کشاورزی بپردازد.

پست بانک نیز مکلف شد، یک میلیارد تومان تسهیلات را در ۴۸ ساعت پرداخت کند و ۲۰ میلیارد تومان دیگر هم در دو مقطع زمانی ۴ روزه پرداخت شود.

دکتر شجاعی در پایان نشست تاکید کرد: بانک های عامل حدود ۲ هزار طرح معرفی شده و باقیمانده را در ۳ روز بررسی کنند تا برای عقد قرارداد آماده شود و به محض ابلاغ تسهیلات مرحله جدید، در نوبت پرداخت قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، دومین نشست کاری شنبه استاندار خراسان شمالی درباره طرح اشتغال پایدار روستایی شامگاه همین روز با حضور مدیران اجرایی متولی، بانک های عامل و نهادهای حمایتی استان برگزار شد.

رئیس کارگروه اشتغال استان در این نشست هم تاکید کرد: برای جذب این تسهیلات خیلی شتاب داریم، چون وقتی سهمیه خود را کامل جذب کرده باشیم، می توانیم پیگیر اختصاص سهمیه بیشتری باشیم.

دکتر شجاعی یادآور شد: باید حداکثر دریافتی از منابع این طرح را داشته باشیم، چون حق مردم استان و درمان بخشی از دردهای اقتصادی و معیشتی آنان است. وی ادامه داد: اگر ادارات و بانک ها به خوبی پای کار نباشند، اعتبار تسهیلاتی جذب استان های دیگر می شود که ظلم در حق مردم استان ما خواهد بود.

وی از مدیران سه دستگاه حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست، از تهران پیگیر تسریع بررسی طرح های اشتغال خراسان شمالی باشند و با کمک بانک ها و فرمانداران، از طرح ها گره گشایی کنند و تا ۳ روز آینده گزارش کار خود را به معاون امور اقتصادی استاندار ارائه دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: