به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مدیرگروه بهبود تغذیه دانشگاه با اعلام این خبر گفت :  این برنامه از ۲۰ لغایت ۳۰ دی ماه با همکاری های بین بخشی و مشارکت صدا و سیما ، آموزش و پرورش ، شهرداری ، ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و  بهزیستی و .... در سراسر کشور برگزار می شود.

" نسرین علیزاده " با اشاره به اینکه یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری های غیر واگیر ؛تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است ، بیان کرد: طبق مطالعات انجام شده تغذیه نامناسب و الگوی غذایی، بیشترین علت بروز اضافه وزن و چاقی ، بیماری ها ی قلبی و عروقی ، دیابت نوع دو و برخی از انواع سرطان ها است.

این مسئول تاکید کرد : یکی از اقدامات مهم در کاهش بروز بیماری های غیرواگیر افزایش سطح آگاهی مردم جامعه است.

وی در ادامه یادآور شد : بر اساس توصیه سازمان بهداشت جهانی با توجه به شیوع اضافه وزن، چاقی و دیابت در جهان می بایست کمتر از ۱۰ درصد انرژی روزانه از قندهای ساده دریافت گردد ، یعنی روزانه کمتر از ۲۵ گرم قند مصرف شود.

وی افزود :  همچنین براساس توصیه سازمان بهداشت جهانی، افراد بالای ۵۰ سال و کودکان زیر ۵ سال باید روزانه کمتر از ۳ گرم نمک و افراد کمتر از ۵۰ سال کمتر از ۵ گرم نمک مصرف کنند

" علیزاده " با اشاره به اینکه میزان مطلوب مصرف روغن ۳۵ گرم در روز و ۱۳ کیلوگرم در سال می باشد ، گفت: متاسفانه این میزان در حال حاضر در کشور ۴۶ گرم در روز و ۱۷ کیلوگرم در سال است که اصلاح این موضوع نیاز به مداخلات آموزشی دارد.

به گفته وی با اجرای برنامه تحول نظام  سلامت و استقرار کارشناسان تغذیه در مراکز بهداشتی ،شهروندان می توانند از مشاوره های تغذیه ای به منظور اصلاح الگوی مصرفی خود بهره مند شوند.