به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: اماکنی که اقدام به فروش مواد محترقه غیرمجاز کنند تا پایان تعطیلات نوروزی پلمب می شوند.

مظاهری تاکید کرد: به منظور حفاظت از سرمایه ملی و فضای سبز و جلوگیری از آسیب به مردم، در شب چهارشنبه سوری امکان ورود به پارک باباامان و بش قارداش وجود ندارد.

وی از آغاز طرح نوروزی نیروهای انتظامی استان خبر داد و گفت: این طرح که از ۲۵ اسفندماه آغازشده است تا انتهای تعطیلات ادامه می‌یابد و در آن تمام نیروهای انتظامی در سطح استان بر اساس زمان‌های مقررشده در جاده‌ها استان و مراکز انتظامی برای خدمت‌رسانی به متقاضیان حضور دارند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی، کل پرونده های جرائم تشکیل شده استان در سال جاری را 71 هزار و 520 فقره اعلام کرد که 9 درصد افزایش داشته و افزود: در تعداد قتل ها نیز 32 درصد کاهش داشته ایم و سرقت مسلحانه به صفر رسیده است.

وی با اشاره به کاهش 11 درصدی میزان درگیری و نزاع در این مدت، افزود: یکهزار و هشت فقره پرونده کلاهبرداری نیز کشف شد که با دستگیری 707 کلاهبردار 80 درصد افزایش کشف داشته ایم.

سردار مظاهری اظهار داشت: امسال هزار و 803 فقره دستگیری در حوزه قاچاق و 50 فقره پرونده زمین خواری و رباخواری و ارتشاء به ارزش 294 میلیارد ریال نیز کشف شده است.

وی اظهارداشت: از مجموع دستگیر شدگان 16 هزار و 500 نفر با 94 درصد مرد و مابقی زن هستند که 71 درصد آنها در سنین 25 تا 39بوده و 97 درصد تحصیلات دیپلم و پایین تر داشتند.

وی گفت: در این مدت مقدار 2 تن و 331 کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف شده که افزایش 13 درصدی در میزان کشف و 22 درصدی در دستگیری معتادان داشته ایم.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی یادآور شد: همچنین 37 فقره تصادف درون شهری منجر به فوت با 49 فوتی و نیز 181 فقره تصادف برون شهری با 194 فوتی در محورهای استان داشته ایم.

وی درباره آمار حوزه جرایم سایبری گفت: در سال جاری 51 درصد افزایش جرم در حوزه سایبری داشتیم که تاکنون 85 درصد از آن را کشف و 204 نفر را دستگیر شده است. جرائم بانکداری الکترونیک و برداشت اینترنتی با 40 درصد بیشترین علت را به خود اختصاص داده است.

مظاهری افرود: در سال جاری تعداد جان باختگان تصادفات برون شهری 24 درصد و تصادفات درون شهری 19 درصد کاهش داشته است که خراسان شمالی رتبه دوم کشوری را در این خصوص به دست آورده است.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه ۸۱ درصد دستگیرشدگان فاقد شغل هستند شرایط بد اقتصادی در سال جاری علت اصلی سرقت‌ها و دستگیری‌ها را به خود اختصاص داده است.

وی درپایان خصوص اجرای تمهیدات لازم با توجه به ایام نوروز گفت: سه هزار نفر نیرو در 22 شهر و 19 بخش خراسان شمالی با 630 دستگاه وسیله نقلیه آماده خدمت‌رسانی به مسافران و همشهریان عزیز در ایام نوروز هستند.

انتهای خبر/

منیژه سهرابی رادخبرگزاری برنا