به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،محسن نجات در نشست خبری درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این طرح از 25 اسفند ماه سال جاری تا 17 فروردین ماه سال 98 ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر به مسافران نوروزی به مدت 18 روز بوده است که این خدمات در نوروز امسال به 22 روز افزایش یافته است.

وی به آغاز طرح نوروزی این جمعیت از امروز گفت: در این طرح، 22 پایگاه امدادی در جاده های استان با مشارکت 300 امدادگر به مسافران خدمات رسانی می شود که امدادگران پیش از آغاز طرح نوروزی آموزش های لازم را فراگرفته و بازآموخته اند.

نجات گفت: این جمعیت در طرح نوروز 98 برای خدمات رسانی به مسافران، 11 پایگاه ثابت جاده ای و پنج پایگاه موقت را ایجاد می کند و 2 پایگاه تخصصی کوهستان و واکنش سریع این جمعیت نیز آماده خدمت رسانی هستند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان یک پایگاه ثابت و یک پایگاه موقت برای امدادرسانی در حادثه های کوهستان برای طرح نوروزی فعال خواهد کرد.

مدیرعامل جمعیت  هلال احمرخراسان شمالی اظهارکرد: بالگرد امدادی هلال احمر هم در طرح نوروزی به کار گرفته می شود که بازه زمانی حضور آن از ششم فروردین 98 تا پایان طرح یعنی 17 فروردین ماه پیش بینی شده است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان یک پایگاه ثابت و یک پایگاه موقت برای امدادرسانی در حادثه های کوهستان برای طرح نوروزی فعال خواهد کرد.

وی با اشاره به افزایش تجهیزات امدادی در سال جاری اظهار کرد: در طول سال جاری بالگرد امدادی که خراسان شمالی و استان سمنان استفاده مشترک از آن رادارند که 80 درصد زمان نوروز در استان خراسان شمالی فعالیت پیش‌بینی‌شده و خودروی به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون تومان به تجهیزات امدادی استان افزوده‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌شمالی با اشاره به فعالیت 200 نفره جوانان، دانشجویان و طلاب در نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی تصریح کرد: اسقرار 19 پست ثابت، 5 پایگاه سیار، برپایی 8 خیمه نماز در کنار پایگاه‌های ثابت در دستورکار نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قرار دارد.

نجات در ادامه با بیان اینکه بیش از 6 هزار نفر از روستاییان استان در قالب کاروان‌های سلامت از خدمات پزشکی بهره‌مند شدند افزود: طی سال 97 تیم‌های پزشکی، پیراپزشکی و متخصصین به 46 روستای کم‌برخوردار استان اعزام و تعداد 6 هزار و 799 نفر نیز از خدمات پزشکی و دارو به ارزش 15 میلیون تومان بهره مند شدند.

مدیرکل جمعیت هلال احمرخراسان شمالی با بیان اینکه به 800 نفر از نیازمندانی که تحت پوشش هیچگونه نهاد حمایتی نیستند کمک خواهد شد، تاکید کرد: با توجه به فشارهای اقتصادی موجود در کشور و برای همراهی دولت، 800 نیازمند در استان شناسایی شدند که مبلغ 500 هزار تومان به آنان کمک نقدی خواهد شد.

وی در رابطه با شعار جمعیت هلال احمر در ایام نوروز عنوان کرد: جمعیت هلال احمر با شعار" همراهتان هستیم" در ایام نوروز همراه مسافران نوروزی خواهند بود.

نجات درپایان  با اشاره به اینکه تیم پنج نفره خواهران در ایام نوروز خدمات ویژه خواهران را ارائه خواهند داد، اظهار کرد: 12 پایگاه ثابت و هفت پایگاه سیار در ایام نوروز به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند‌.

انتهای خبر/

منیژه سهرابی رادخبرگزاری برنا