به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،مجید الهی راد بابیان اینکه ترویج و احیاء فرهنگ احسان و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی ازجمله سیاست‌های مهم این نهاد است، خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی با یادآوری اینکه کمک‌های اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، افزود: این کمک‌ها برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف می‌شود.

وی بابیان اینکه کمک مردمی این نهاد در قالب صدقات، زکات، اکرام و طرح‌های مبتنی بر نیاز جمع‌آوری‌شده است ادامه داد: نیکوکاران خراسان شمالی در سال گذشته چهار میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که این کمک‌ها برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف می‌شود.

الهی راد همچنین اضافه کرد: طی این مدت حامیان نیکوکار با حمایت مادی و معنوی از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین حدود ۲۰ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

وی افزود: طی سال ۹۷، مردم خیر استان خراسان شمالی حدود ۱۱ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب و کفاره پرداخت کردند و رشد ۱۰ درصدی را در این بخش در مقایسه با مدت مشابه آن رقم زدند.

وی تصریح کرد: ۲۶ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی نیکوکاران خراسان شمالی نیز طی سال ۹۷ در قالب سایر طرح‌های مبتنی بر نیاز محرومان بوده است.