به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، ابراهیم بازیان به تسهیل فرآیند ضمانت وام‌های مسکن مددجویان سیل‌زده اشاره کرد و گفت: با همکاری بانک‌ها و پذیرش ضمانت زنجیره‌ای مشکل خانواده‌های مددجو در این حوزه حل می‌شود.

وی بابیان اینکه ۱۴ استان کشور از سیلاب اخیر آسیب دیدند، تصریح کرد: امسال ۳۰ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای آسیب‌دیده احداث و تعمیر می‌شود.

بازیان یکی از اقدامات مهم کمیته امداد را تمرکز بر روی مسکن و اثربخشی آن در توانمندسازی مددجویان برشمرد و افزود: مسکن یکی از مؤلفه‌های مهم در افزایش اعتمادبه‌نفس و امنیت محرومان است و سایر خدمات کمیته امداد مکملی مناسب برای هم هستند.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و ساختمان کمیته امداد با تأکید بر نگاه متمرکز مجموعه کمیته امداد در ساخت مسکن مددجویان سیل‌زده گفت: یک برنامه مشخص و هدفمند برای رسیدن به اهداف جامع مسکن طی سال ۹۸ نیاز است.

بازیان با اشاره به اینکه در سال جاری هزار میلیارد تومان به بخش تأمین مسکن اختصاص داده‌ایم، گفت: با احتساب مبالغ تسهیلات و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد برای تأمین مسکن مددجویان دو هزار میلیارد تومان برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته کمیته امداد توانست ۹۰ هزار خدمت مسکن در قالب هزار میلیارد تومان ارائه دهد، خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار مورد احداث مسکن و انجام ۶۰ هزار مورد تعمیرات ازجمله این خدمات بود.

وی با اشاره به ساخت و تعمیر ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه در سال گذشته، گفت: پنج هزار مورد تعمیرات و ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان آسیب‌دیده کرمانشاه طی سال قبل ارائه شد.

بازیان با تقدیر از فعالیت‌های عمرانی کمیته امداد خراسان شمالی در سال ۹۷ گفت: کمیته امداد خراسان شمالی توانست در برنامه‌های عمرانی خود دو برابر رشد داشته باشد.

وی با اشاره به گستردگی ساخت مسکن در سال ۹۸ ادامه داد: برای پیشبرد اهداف باید تمرکز مدیریتی و جهادی داشته باشیم.