به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،مهدی جمالی نژاد در همایش دهیاران و شهرداران استان اظهار داشت: از ابتدای تاسیس روستاها تا کنون بیش از بیست هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های کشور تخصیص یافته است که بیش از ۷۵ درصد این اعتبارات در دوره وزارت دکتر رحمانی فضلی بوده است که نشان دهنده توجه ویژه وی به روستاها می باشد.

جمالی نژاد افزود: تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری مرحله اول پرداخت اعتبارات به تمامی دهیاری ها و شهرداری های کشور انجام می شود.

وی با اشاره به پیش بینی اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای بحث پسماند کشور، تصریح کرد: در بسیاری از استان ها مشکل پسماند حل شده و تنها در چند استان باقیمانده که یکی از استان ها خراسان شمالی می باشد که تلاش می کنیم بخش قابل توجهی از این اعتبارات به این استان اختصاص یابد.

جمالی نژاد در ادامه به آخرین جزئیات آیین نامه استخدامی دهیاری ها و شهرداری ها اشاره داشت و افزود: این آیین نامه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال پیگیری است.

وی خاطر نشان کرد: با ایجاد امنیت شغلی در دهیاری ها و شهرداری ها فرصت خدمتگزاری به مردم در شهر و روستا بیشتر از گذشته خواهد شد.

حل و فصل مشکل پرداخت پاداش آموزش به دهیاران و افزایش فوق العاده عمران دهیاری ها از دیگر مطالب مطرح شده توسط معاون عمرانی وزیر کشور بود.

مهدی جمالی نژاد در ادامه با تاکید بر بهره مندی دهیاری ها و شهرداری ها از ظرفیت اوراق مشارکت، افزود: امسال این ظرفیت دوبرابر شده و ارزش آن ۸ هزار میلیارد تومان می باشد.

وی همچنین خطاب به دهیاران و شهرداران حاضر در مراسم گفت: به پروژه های مشترک با قابلیت اجرایی تسهیلات کم بهره اختصاص می یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: