به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،مجید الهی راد بابیان اینکه این اعتبار در قالب کمک موردی و جهیزیه به مددجویان ساکن مناطق محروم این استان پرداخت شده است، افزود: سال گذشته خدمات حمایتی متنوعی در راستای کمک به معیشت و زندگی مددجویان  مناطق محروم در قالب خدمات درمانی، جهیزیه، خرید لوازم زندگی و کمک نقدی ارائه شده است.

وی به خرید و توزیع ۳۲ دستگاه آبگرمکن و هزار و۳۳۰ دستگاه بخاری و لوازم سرمایشی ویژه مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: برای حمایت از دانش آموزان نیزحدود سه هزار بسته تحصیلی و لوازم التحریر خریداری و اهدا شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه به ارائه خدمات کمک پزشکی در مناطق محروم خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: حدود ۲۲۰ میلیون تومان نیز برای چشم پزشکی و دندان پزشکی خانوارهای تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.

الهی راد اهدای ۲۰۰ کارت هدیه کمک هزینه جهیزیه با سرانه سه میلیون تومان را از دیگر خدمات ارائه شده به مناطق محروم  عنوان کرد و افزود: علاوه بر این برای کمک به رفاه این خانوارها نیز سال گذشته  ۱۳ هزار خانوار محروم به صورت عادی و تبصره ۱۴ تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.

وی همچنین از اختصاص چهار میلیارد تومان اعتبار برای تهیه اثاثیه منازل آسیب‌دیده مددجویان در سیل و بارندگی امسال  خبر داد و گفت: بیش از هفت هزار  لوازم منزل در قالب فرش،یخچال،تلویزیون،پتو،موکت،اجاق گار در قالب این کمک ها به خانوارهای مددجو ارائه شده است.

وی با اشاره به بیش از هزار مسکن آسیب دیده  از سیل خاطر نشان کرد: مردم نیک‌اندیش می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۲۷۵۱ و یا شماره‌حساب ۰۱۱۱۷۰۸۶۲۰۰۰۱ در بازسازی منازل تخریب‌شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.