به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،رضا رجب زاده در نشستی با حضور معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور اظهار داشت:استاندار خراسان شمالی تمام منازل آسیب دیده از سیل اخیر را به صورت میدانی بازدید کردند اما همیشه حلقه های مفقوده ای در کشور وجود دارد که باید راهکارهای جدی تری اتخاذ شود. وی یکی از حلقه های مفقوده در حوزه بروز بحران را عدم توجه کافی به اماکن دامی عنوان کرد و افزود: تمام توجه روستاییان به اماکن دامی است زیرا معیشت آنان را همین دام ها تشکیل می دهد لذا این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

رجب زاده خاطر نشان کرد: هر چند سازمان جهاد کشاورزی سیاستگذاری های لازمی را برای اماکن دامی اتخاذ کرده اما نتیجه قابل قبولی احصا نشده و باید ورود جدی تر به موضوع اماکن دامی داشت تا شاهد ماندگاری روستاییان باشیم.

در ادامه این نشست معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور گفت: برای استان خراسان شمالی تسهیلات بانکی برای ۱۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده که اولویت نخست ما بازسازی مسکن است.

عزیزالله مهدیان تصریح کرد: به دلیل محدودیت منابع مالی باید از امکانات محلی و توان مردمی نیز حداکثر استفاده را برد ضمن اینکه در طراحی های خود پیش بینی و جانمایی برای فضاهای دامی نیز انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سیل اخیر ۵۵ هزار واحد احداثی در دستور کار قرار گرفته که تاکنون ۳۰ درصد اعتبارات آن تخصیص یافته است. مهدیان اظهار داشت: باید بانک های عامل در پرداخت تسهیلات روند سریع تری را اعمال کنند زیرا به تمامی بانک ها ابلاغ شده است که امیدواریم تا پایان ۶ماهه نخست امسال تمامی واحدهای مشمول بازسازی خراسان شمالی به اتمام برسد.