به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،ولی الله حیاتی در شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان اظهار داشت: روابط عمومی ها حلقه اتصال مردم و دولت در دستگاه ها هستند که باید اطلاع رسانی شفاف و توام با صداقت با مردم داشنه باشند.

حیاتی با بیان این که  هیچ جدایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بین مردم و کارگزاران نظام وجود ندارد؛ ادامه داد: مشروعیت و مقبولیت مدیران منوط به رای مردم می باشد و مدیران منبعث از مردم هستند.

حیاتی مطرح کرد: مشارکت مردم به تصمیم گیری ها بزرگترین کمک به دولت در اجراست و برای حل و فصل مشکلات مردم باید واقعیت ها را بدانند و در کنار مسئولان مشکلات باشند.

وی اشاره داشت: روابط عمومی ها باید برای دیدار چهره به چهره مدیران دستگاه های اجرایی با مردم برنامه ریزی داشته باشند و از نزدیک مسائل و مشکلات را ببیند و اجازه ندهند مردم برای دسترسی به مدیران از هفت خان رستم بگذرند که این از نقاط آسیب ماست.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی خطاب به مدیران روابط عمومی دستگاه اجرایی حاضر در نشست تاکید کرد: کمبودها و کاستی های مردم را به گوش مدیران برسانید.

ولی الله حیاتی افزود: عملکرد ما مصون از نقد نیست و حتما در عملکرد ما کاستی وجود دارد اما باید بدانیم بین نقد و توهین و افترا تفاوت است و باید زمینه برای نقد منصافه در دستگاه های اجرایی توسط روابط عمومی ها ایجاد شود. 

حیاتی گفت: در بخش اطلاع رسانی خدمات دولت که در واقع خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی است ضعیف هستیم؛ خدمات را برای مردم بازگو کنید و در عین حال، کمبودها و کاستی ها را هم بگویید و برای حل مشکلات از مردم طلب استمداد داشته باشید.

وی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ چهل ساله انقلاب مردم جلوتر از دولت در بزنگاه های حساس به میدان آمدند و خروش حماسی مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن در سال گذشته به رغم تمامی مشکلات اقتصادی توانست توطئه دشمنان را خنثی کند و مردم دین خود را به انقلاب ادا کردند و تکلیف بزرگی را بر دوش مسئولان گذاشتند.

حیاتی اشاره داشت: مردم در راهپیمایی حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی پیرامون برجام راهپیمایی شرکت و اعلام کردند به رغم تمام نارضایتی ها، پای انقلاب هستند و این مردم شایسته بهترین خدمت هستند.

وی گفت: وظیفه روابط عمومی ها در شرایط کنونی کشور بسیار حساس و خطیر می باشد که ایجاد بارقه های امید در مردم یکی از این وظایف است و اعتقاد دارم امروز تزریق ناامیدی و یاس به جامعه در واقع جفا به انقلاب و ارزش های انقلاب است.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر از سخنان خود افزود: انقلاب شکوهمند ما از بدو شکل گیری تا کنون که چهار دهه از عمر پربرکت آن می گذرد همواره مورد هجمه و طمع دشمنان استکبار جهانی بوده است.

ولی الله حیاتی افزود: امروز خصومت ها و دشمنی ها از سوی استکبار جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به نقطه اوج خود رسیده است.

حیاتی مطرح کرد:  دشمنان باید بدانند تحریم ها و تهدیدها بر اراده خلل ناپذیر مردم برای پیمودن آرمان های انقلاب تاثیری ندارد.

وی تصریح کرد: آنچه که دشمنان نظام از درک آن عاجز هستند عدم توجه آنان به واقعیت های درونی انقلاب و استکبار ستیزی و مقابله در برابر ظلم می باشد.

وی افزود: امروز هیایوی رئیس جمهور سبک سر امریکا برای انزوای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران می باشد اما از وجود ظرفیت های فراوان این مرز و بوم  غافل است.

حیاتی تصریح کرد: امروز سلاح ما برای مبارزه با دشمنان انسجام و وحدت ملی است؛ امروز زمانه در کنار هم بودن همه جناح ها، تشکل ها و گروه های سیاسی جدای از اختلاف نظرات می باشد که این وحدت برای مقابله با دشمنان باید تحت زعامت مقام معظم رهبری و پشتیبانی از دولت برگرفته از رای ملت باشد.

 

در این نشست همچنین سرپرست روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: نیروهای روابط عمومی همواره افرادی تلاش گر هستند که قبل از اجرای برنامه ها و مدت ها پس از اجرای برنامه ها باید به مستند سازی بپردازند.

علی قلی زاده افزود: روابط عمومی ها پل ارتباط بین مردم و مسئولان هستند و در واقع نیروهایی در بدنه دولت  در خدمتگذاری بهتر به ملت می باشند.

قلی زاده ادامه داد: ما به عنوان روابط عمومی مسوول تکذیب سخنان گفته شده ی مسئولان خود نیستیم بلکه باید به عنوان مشاوری امین امین در کنار مسئولان باشیم که ایشان بتوانند از افکار عمومی برداشت صحیح و درستی داشته باشند.

وی اشاره داشت: رسانه ها رکن چهارم جوامع هستند که الزام پاسخگویی مسئولان به رسانه ها مانع از ایجاد فساد می شود و اگر مسوولان به مردم و رساه ها پاسخگو باشند؛ نیازی به واحدی با عنوان ارزیابی شکایات وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: به اعتقاد دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی مدیری که با رسانه ها تعامل نداشته باشد شایسته قرار گرفتن در پست مدیریتی نیست.

قلی زاده تصریح کرد: برخی رسانه های دولتی در فضای مجازی حضور ندارند و این عدم حضور را به نبود دستور عمل ربط می دهند و بنده اعلام می کنم در فضایی که مردم باشند نبودن ما غیبتی غیر موجه است.

در ادامه مدیرکل صدا و سیمای استان هم گفت: پیوست رسانه ای در برنامه ریزی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی در سالجاری وجود داشته باشد.

حمید قربانی جم افزود: برای تحقق اهداف سازمانی در کنار دستگاه های اجرایی هستیم.

قربانی جم در ادامه با اشاره به میزبانی خراسان شمالی جهت برگزاری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما، گفت: این جشنواره فرصت مناسبی برای معرفی استان است از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان خواستارم این جشنواره را متعلق به خود بدانند و نظرات و پیشنهادات خود را جهت بررسی اعلام کنند.