به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، سرهنگ «احیامحمد امیری» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از خراسان شمالی با اشاره به ورود شهدای گمنام به خراسان شمالی اظهار کرد:  استان ما در روز شنبه هشتم تیر مصادف با شهادت امام جعفر صادق (ع) میزبان 10 شهید گمنام خواهد بود.

وی بیان کرد:  تعداد پنج نقطه جهت خاکسپاری این شهدای والامقام در نظر گرفته شده است که شامل پارک دوبرار در مجاورت مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، دانشگاه دولتی شهرستان بجنورد، دهکده مقاومت بسیج شهرستان بجنورد، شهر شوقان از توابع شهرستان جاجرم و شهر تیتکانلو از توابع شهرستان فاروج است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی اعلام کرد: هشتم تیر شهدای گمنام وارد استان خراسان شمالی می شوند و در شهرستان های فاروج، شیروان و حصار و گرمخان مراسم استقبال از شهدای گمنام برگزار خواهد شد.

امیری ادامه داد: بعدازظهر هشتم تیر مراسم استقبال از شهدای گمنام در شهرستان بجنورد مرکز استان از میدان آزادگان تا مسجد انقلاب برگزار خواهد شد سپس در مسجد انقلاب مصادف با شام غریبان امام صادق (ع) مراسم شب وداع با شهدای گمنام را خواهیم داشت و حجت الاسلام والمسلمین «ماندگاری» سخنران این مراسم هستند.

وی با اشاره به مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام گفت: یکشنبه نهم تیر مراسم تشییع شهدای گمنام در مرکز استان از مسجد انقلاب تا میدان شهید کلاته (میدان کارگر) برگزار می شود بعد از خواندن نماز میت بر پیکر مطهر شهدای گمنام در محل میدان شهید کلاته، شهدای گمنام به سه نقطه در نظر گرفته شده در شهرستان بجنورد شامل پارک دوبرار در مجاورت مرکز فرهنگی دفاع مقدس، دانشگاه دولتی و دهکده مقاومت بسیج جهت خاکسپاری انتقال داده می شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی در ادامه متذکر شد: دوشنبه دهم تیر نیز در شهرستان فاروج و تیتکانلو مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام را برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

سهرابی راد