به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،دکتر محمدعلی شجاعی در نشست شورای اداری شهرستان شیروان اظهار داشت: در دور دوم سفر کاروان رئیس جمهور و هیات دولت به استان مصوبات خوبی در بخش اعتبارات دولتی با هدف تامین زیرساخت ها با تاکید بر رعایت عدالت بخشی و شهرستانی داریم.

دکتر شجاعی ادامه داد: بخش مهم دیگر که خراسان شمالی از آن بی بهره است، بحث تامین مالی طرح ها از سوی بانک ها و حضور شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در استان است که تلاش کردیم در این سفر مورد تاکید و توجه باشد.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از ۱۰۵ هزار میلیارد ریال مصوبه برای خراسان شمالی داریم و حداقل هشت تفاهم نامه فردا به امضا خواهد رسید که زمینه حضور همه مردم و بخش ها برای بهره مندی از این سرمایه گذاری عظیم فراهم شده است.

دکتر شجاعی با تاکید بر استقبال پرشور مردم استان از کاروان تدبیر و امید، تصریح کرد: در این سفر بحث دولت و شخص نیست بلکه بحث نظام، حاکمیت و نمایش بین المللی حضور مردم خراسان شمالی در این همایش بزرگ است تا به مانند گذشته برگ زرین دیگری بر افتخارات استان افزوده شود.

وی مطرح کرد: استقبال مردم از رئیس جمهور در این سفر مورد توجه و تفسیر عرصه بین المللی قرار خواهد گرفت و بنده اطمینان دارم ورزشگاه شهدای کارگر شهرستان شیروان گنجایش حضور پرشور مردم را نخواهد داشت.

دکتر شجاعی اشاره داشت: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانند با جنگ نظامی نمیتوانند ایران را شکست دهند و بنابراین جنگ اقتصادی را با هدف ایجاد جدایی بین مردم و نظام راه اندازی کرده اند چرا که می دانند مردم قدرت اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و این موضوع را بارها در صحنه های مختلف به نمایش گذاشته اند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود گفت: در استان تلاش کردیم شرایط توسعه را فراهم کنیم و به اعتقاد بنده وجود محیط امن و آرام لازمه رشد و توسعه است و این ویژگی در استان خراسان شمالی برقرار است.

دکتر محمدعلی شجاعی با تاکید بر اینکه کارهای مانده استان را با کار جمعی انجام خواهیم داد، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی، تشخیص کارهای اولویت دار و انجام کارها در زمان مشخص در دستور کار استان است.

دکتر شجاعی بروکراسی اداری را یک معضل در حوزه اداری و بانکی و سایر حوزه‌ها دانست و گفت: مدیران با عدم انجام کار به موقع ضربه جبران ناپذیری به استان و به ویژه بخش سرمایه گذاری خواهند زد.

دکتر شجاعی با بیان اینکه صدور مجوزها در این استان در مقایسه با سال گذشته بهتر شده است گفت: با محوریت رونق تولید برنامه‌های خوبی ابلاغ شده که کارگشا بوده است و به شاخص‌های خوبی رسیده‌ایم.

وی اعلام کرد: وضعیت استان در بحث صدور مجوزها بهبود یافته و میانگین صدور مجوزهای کسب و کار در کشور ۲۶ درصد بوده و در این استان ۴۰ درصد است.

دکتر شجاعی خبر داد: نرخ بیکاری در سه ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت زمان مشتبه سال گذشته که ۷.۹ درصد بوده ۹ دهم درصد کاهش یافته است.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: همراهی مردم به عنوان سرمایه اصلی اجتماعی و مدیران اجرایی موجب ایجاد شرایط رونق در استان شده است.