به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،عبدالرضا رحمانی فضلی پس از استماع گزارش اقدامات انجام شده در شهرستان شیروان، اظهار داشت: معاونان اقتصادی، اجتماعی و پارلمانی بنده با حضور در شهرستان شیروان از حوزه های مختلف بازدید داشتند و موضوعات و مطالبات مطرح شده در این نشست را پیگیری خواهند کرد.

رحمانی فضلی افزود: در چهل سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی فراز و فرودهای مختلفی را پشت سر گذاشته است و ما باید قدردان خون های ریخته شده شهدا و مردمی که پای انقلاب ایستاده اند، باشیم و بدانیم هر کدام از این اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی می توانست یک کشور و حکومت را از پای در بیاورد.

وی ادامه داد: استکبار جهانی و کشورهای مرتجع منطقه روزشمارهای فراوانی برای از بین رفتن نظام مقدس جمهوری اسلامی مشخص کرده اند و سال گذشته ادعا داشتند مردم ایران چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب خود را نخواهند دید اما امروز چهل سالگی انقلاب را پشت سرگذاشته ایم.

رحمانی فضلی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز با چهل سال گذشته قابل مقایسه نیست؛ ما در ابتدا انقلاب کشوری با دست های خالی بودیم و تنها با اتکا به لطف الهی و ایمان به فرمایشات امام راحل راه انقلاب آغاز شد و دشمنان انقلاب از همان ابتدا با طرح ریزی توطئه ها و کودتاهای مختلف به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که راه اندازی جنگ تحمیلی ۸ ساله و ترور شخصیت های مهم کشوری از جمله این اقدامات است.

وی مطرح کرد: امروز دعوای غرب با ما به دلیل افزایش قدرت و ماندگاری انقلاب اسلامی است و از ما می پرسند چرا در منطقه تاثیرگذار هستید؟ تاثیر و حضور ما به دلیل قرابت فرهنگی و جغرافیایی است اما سوال بنده این است چرا آنان خود در منطقه حضور دارند؟ 

وزیر کشور در ادامه سخنان خود گفت: هدف استکبار جهانی ضربه زدن به تمدن اسلامی و تقویت خشونت و تروریست و نشان دادن جلوه بد از اسلام است تا از گسترش اسلام واقعی که امروز طرفداران زیادی دارد جلوگیری کند.

عبدالرضا رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی مرجع حل اختلافات منطقه است و اگر اقدامات کمکی ایران نبود امروز وضعیت کشورهایی مانند لبنان مشخص نبود. وی تاکید کرد: مردم هر کشور به دلیل غیرت، حفظ استقلال، تاریخ و فرهنگ خود در برابر متجاوزان می ایستند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: هدف تمام ناامنی های ایجاد شده در منطقه نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امروز عربستان با در اختیار قراردادن پول و امکانات به گاوشیرده آمریکا تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: به رغم تمامی این اقدامات اما امنیت پایدار درونی بالایی در جمهوری اسلامی ایران برقرار است و مردم و به ویژه جوانان پای این امنیت هستند.

وی مطرح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی از ثبات، وحدت و انسجام بالایی برخوردار است و همه ارکان اداری با برگزاری انتخابات مختلف به مردم سپرده شده است.

رحمانی فضلی اشاره داشت: یقین بدانید امسال انتخاباتی با شکوه و در کمال آرامش برگزار خواهیم کرد.

وی فزود: در حوزه اقتصادی ما وارث اقتصاد وابسته به نفت و غرب بودیم و در چهل سال گذشته به رغم تلاش ها و کارهای بزرگ انجام شده اما سازوکار خوبی برای تامین منابع مالی مستقل از نفت ایجاد نشده است.

رحمانی فضلی افزود: امروز در حوزه معاملات نفتی و مبادلات بانکی تحت فشار هستیم اما با راهکارهایی که می دانیم صادرات نفت را انجام می دهیم و یقین بدانید به زودی این دوران به پایان می رسد.

وزیر کشور خبر داد: در سه ماهه نخست امسال ۱۰ میلیارد دلار واردات و ۱۱ و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم و تراز اقتصادی ما مثبت بوده و تورم رو به کاهش است.

عبدالرضا رحمانی فضلی خطاب به مدیران حاضر در نشست تاکید کرد: به رغم تمام اقدامات انجام شده اما با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید برای انجام کارها وقت بیشتری بگذاریم و به تناسب مسئولیت ها به وظایف خود عمل کنیم.

رحمانی فضلی مطرح کرد: برخی مدیران تنها به فکر ارتقای خود هستند اما باید بدانیم سلسله مراتب حاکمیت یک قرارداد اجتماعی برای جاری شدن امور است.

وی تاکید کرد: دهیاران، بخشداران، فرمانداران، مسئولین انتطامی و ... وظیفه حفظ امنیت و بهبود معیشت مردم هر منطقه را دارند و باید با تمام توان تلاش کنند و بدانند هیچ کوتاهی قابل بخشش نیست.

رحمانی فضلی اشاره داشت: خراسان شمالی در روز میلاد امام رضا(ع) میزبان رئیس جمهور و هیات دولت است و استقبال با شکوه مردم خراسان شمالی از ریاست جمهوری موجب اقتدار نظام خواهد شد.