به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، در بیانیه گام دوم انقلاب به فرد سازی و جامعه سازی اشاره شده است که مجموع ان تمدن سازی نوین اسلامی است .

یعقوبی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب مجموعه ای از حکمت ها و آموزه ها و تجربیات رهبر معظم انقلاب است که در طول عمر با برکت خود آموخته اند و در این بیانیه ارائه داده اند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از برکات بزرگ انقلاب افزایش اخلاق مداری و معنویت است که در جامعه در این چهل سال افزایش پیدا کرده است و سرمنشا این برکات رفتار و زندگی امام راحل بود که ایشان در عین ساده زیستی مجموعه ای از تربیت اسلامی و اخلاق و معنویت را در جامعه گسترش دادند.

امام جمعه جاجرم نیز در این همایش گفت: باید نماز در جامعه دانش آموزی نهادینه و فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام موسوی افزود: برای ترویج فرهنگ نماز باید با کانون های صد معنویت به شیوه معقول رفتار گردد و تدابیری اندیشیده شود تا دانش اموزان جذب نماز شوند.

وی گفت: برگزاری نماز جماعت در مدارس فریضه ای است که باعث می شود دانش اموزان با اموزه های دینی آشنا می شوند.

فرماندار شهرستان جاجرم نیز در این همایش گفت: مایه مباهات است که شهرستان جاجرم در راستای گام دوم بیانیه انقلاب گامهای خوبی برداشته و همایش طلایه داران تربیت را میزبانی می کند.

آذری افزود:خوشبختانه شهرستان جاجرم در راستای بیانات مقام معطم رهبری در سپردن کار به جوانها و بیانیه گام دوم انقلاب خوب عمل کرده و از طرفیت جوانها در پست های گوناگون استفاده شده که خوشبختانه در ساماندهی امور جوانان شهرستان جاجرم در سال گذشته در خراسان شمالی رتبه اول را بدست آورد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت: امروز کار تربیت بسیار سخت تر از گذشته شده است چون قبلا خانواده ها و مدارس نقش تاثیر گدار و اولیه را در تربیت دانش آموزان داشتند اما اکنون با توسعه فضای مجازی متاسفانه نقش خانواده ها و مدارس در تربیت فرزندان کم رنگ شده که باید در این خصوص آسیب شناسی گردد و مدیریت صحیح صورت گیرد.

کاظمی افزود: دشمن با تمام توان و تمام امکانات و استفاده از طرفیت های هنری برای تهاجم فر هنگی به روح و اندیشه های جوانان حمله ور شده است و به دنبال هویت زدایی ملی و مذهبی از جوانان است و باید بسیار هوشیار باشیم

وی گفت: در وزارت آموزش و پرورش به دنبال نقش پذیری دانش آموزان در فعالیتهای فرهنگی و تربیتی هستیم و شبکه های تشکیلاتی همچون سازمان دانش اموزی،انجمن های اسلامی و شبکه های تشکیلاتی دانش اموزی را فعال و تقویت خواهیم کرد تا در راستای بیانیه کام دوم انقلاب قدم برداریم.

کاظمی افزود:جوهره پیام بیانیه گام دوم انقلاب انقلابی ماندن،تلاش و مدیریت جهادی وتکیه بر جوانان به عنوان پیشرانان این حرکت عظیم است و باید با باز کردن حلقه مدیریتی برای جوانان در این راستا حرکت کنیم

در پایان این همایش از کتاب گام دوم انقلاب نوشته آیت الله یعقوبی رونمایی گردید.

 

سهرابی راد