به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، در بیانیه گام دوم انقلاب به فرد سازی و جامعه سازی اشاره شده است که مجموع ان تمدن سازی نوین اسلامی است .

یعقوبی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب مجموعه ای از حکمت ها و آموزه ها و تجربیات رهبر معظم انقلاب است که در طول عمر با برکت خود آموخته اند و در این بیانیه ارائه داده اند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از برکات بزرگ انقلاب افزایش اخلاق مداری و معنویت است که در جامعه در این چهل سال افزایش پیدا کرده است و سرمنشا این برکات رفتار و زندگی امام راحل بود که ایشان در عین ساده زیستی مجموعه ای از تربیت اسلامی و اخلاق و معنویت را در جامعه گسترش دادند.

امام جمعه جاجرم نیز در این همایش گفت: باید نماز در جامعه دانش آموزی نهادینه و فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام موسوی افزود: برای ترویج فرهنگ نماز باید با کانون های صد معنویت به شیوه معقول رفتار گردد و تدابیری اندیشیده شود تا دانش اموزان جذب نماز شوند.

وی گفت: برگزاری نماز جماعت در مدارس فریضه ای است که باعث می شود دانش اموزان با اموزه های دینی آشنا می شوند.

فرماندار شهرستان جاجرم نیز در این همایش گفت: مایه مباهات است که شهرستان جاجرم در راستای گام دوم بیانیه انقلاب گامهای خوبی برداشته و همایش طلایه داران تربیت را میزبانی می کند.

آذری افزود:خوشبختانه شهرستان جاجرم در راستای بیانات مقام معطم رهبری در سپردن کار به جوانها و بیانیه گام دوم انقلاب خوب عمل کرده و از طرفیت جوانها در پست های گوناگون استفاده شده که خوشبختانه در ساماندهی امور جوانان شهرستان جاجرم در سال گذشته در خراسان شمالی رتبه اول را بدست آورد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت: امروز کار تربیت بسیار سخت تر از گذشته شده است چون قبلا خانواده ها و مدارس نقش تاثیر گدار و اولیه را در تربیت دانش آموزان داشتند اما اکنون با توسعه فضای مجازی متاسفانه نقش خانواده ها و مدارس در تربیت فرزندان کم رنگ شده که باید در این خصوص آسیب شناسی گردد و مدیریت صحیح صورت گیرد.

کاظمی افزود: دشمن با تمام توان و تمام امکانات و استفاده از طرفیت های هنری برای تهاجم فر هنگی به روح و اندیشه های جوانان حمله ور شده است و به دنبال هویت زدایی ملی و مذهبی از جوانان است و باید بسیار هوشیار باشیم

وی گفت: در وزارت آموزش و پرورش به دنبال نقش پذیری دانش آموزان در فعالیتهای فرهنگی و تربیتی هستیم و شبکه های تشکیلاتی همچون سازمان دانش اموزی،انجمن های اسلامی و شبکه های تشکیلاتی دانش اموزی را فعال و تقویت خواهیم کرد تا در راستای بیانیه کام دوم انقلاب قدم برداریم.

کاظمی افزود:جوهره پیام بیانیه گام دوم انقلاب انقلابی ماندن،تلاش و مدیریت جهادی وتکیه بر جوانان به عنوان پیشرانان این حرکت عظیم است و باید با باز کردن حلقه مدیریتی برای جوانان در این راستا حرکت کنیم

در پایان این همایش از کتاب گام دوم انقلاب نوشته آیت الله یعقوبی رونمایی گردید.

 

سهرابی راد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: